Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat

0

Lux Med Diagnostyka zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne dla pań w wieku 50-69 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

Po raz ostatni badanie bez skierowania lekarskiego będą mogły wykonać kobiety, które urodziły się w 1953 roku.

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonować w Stargardzie – 5 sierpnia w godzinach od 8.20 do 14.30 przy Przychodni Zdrowia, Osiedle Zachód 17.

W badaniach mogą uczestniczyć panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

– nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy,

– lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u marki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

Programem nie są objęte kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego i można je wykonać w dowolnym miejscu w Polsce, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Lux Med uprzejmie prosi o wcześniejszą rejestrację pod nr. tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

W celu weryfikacji uprawnień do badania, przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty. Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni Lux Med.

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pań i personelu medycznego, prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Więcej informacji na temat mammografii na stronie www.mammo.pl.

(r)

Poprzedni artykułPierwsze posiedzenie nowej Rady Społecznej w SPWZOZ
Następny artykułNawierzchnię Nasiennej wzmocni mieszanka Slurry Seal


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj