Ułatwić życie niewidomym

0

Członkowie stargardzkiego koła Polskiego Związku Niewidomych spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem, jego zastępcą Ewą Sową oraz ich współpracownikami. W swobodnej atmosferze rozmawiali o inwestycjach, zmianach w mieście i planach na przyszłość. Zgłaszali też swoje sugestie i zadawali pytania.

– W Stargardzie uważnie słuchamy głosów wszystkich mieszkańców. Właśnie dzięki takim bezpośrednim spotkaniom poznaję potrzeby i oczekiwania osób z różnych grup społecznych. Ich spostrzeżenia pozwalają na wprowadzanie korzystnych zmian np. przy planowaniu kolejnych inwestycji. To również okazja do normalnej, rzeczowej rozmowy, rozwiania wątpliwości czy uzyskania odpowiedzi na pytania nurtujące stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

Członkowie PZN poznali najważniejsze inwestycje, które teraz są realizowane w naszym mieście. Dla seniorów ważną kwestią były udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami – np. zaplanowana winda, która ułatwi poruszanie się pomiędzy parkingiem Park & Ride, dworcem kolejowym a Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym.

W spotkaniu wziął również udział Jan Gumuła, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Seniorzy zgłosili swoje uwagi dotyczące m.in. zmiany lokalizacji jednego z przystanków autobusowych. Prezes zapowiedział montaż kolejnych tablic z dynamiczną informacją pasażerską. Dzięki temu udogodnieniu można sprawdzić rzeczywistą godzinę przyjazdu autobusu.

Dodatkowo jedna z uczestniczek spotkania zaproponowała usprawnienie urządzenia. Chodzi o to, żeby osoby niewidome i niedowidzące miały do dyspozycji komunikaty głosowe uruchamiane po naciśnięciu przycisku. MPK zapowiedziało, że sprawdzi taką możliwość.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSpotkanie z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy
Następny artykułSchronisko otwarte dla gości. Zwierzaki czekają


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj