Wiózł pasażerkę na egzamin – na prawo jazdy, nie mając uprawnień do kierowania

0

Policjanci stargardzkiej drogówki zatrzymali w Marianowie do kontroli drogowej samochód osobowy bmw. Jego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że 26-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Zlekceważenie przepisów było spowodowane pośpiechem, gdyż kierujący wiózł 18-letnią pasażerkę, którą czekał egzamin na prawo jazdy.

– W trakcie sprawdzania jego danych w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego uprawnień. Ponadto pojazd nie miał ważnego ubezpieczenia. Kierujący tłumaczył się policjantom, że musiał szybko jechać, gdyż wiózł pasażerkę na egzamin – na prawo jazdy. Za przekroczenie prędkości 26-latek został ukarany mandatem w wysokości 800 zł, natomiast za jazdę bez wymaganych uprawnień będzie tłumaczył się przed sądem – mówi mł. asp. Justyna Siwarska ze stargardzkiej komendy policji.

Tylko w okresie wakacyjnym stargardzcy policjanci zatrzymali ponad 50 kierujących, którzy wsiedli za kółko, nie posiadając do tego wymaganych uprawnień. Wobec wszystkich zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Policja przypomina: Wprowadzony na początku tego roku nowy taryfikator w sposób diametralny zwiększył odpowiedzialność dla osób, które nie mając do tego uprawnień, zdecydują się wsiąść za kierownicę. W każdym takim przypadku policjanci sporządzają wniosek o ukaranie do sądu, który obligatoryjnie orzeknie wobec danej osoby zakaz prowadzenia pojazdu i grzywnę nie niższą niż 1500 zł.

(r)

Poprzedni artykułZbudują drogę Morzyczyn – Jęczydół i parking w Morzyczynie
Następny artykułZobacz Zielone Płuca os. Zachód


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj