Zniszczył ścianę MDK pod okiem kamer

0

We wnętrzach zabytkowej willi Młodzieżowego Domu Kultury swoje artystyczne pasje rozwija wielu młodych stargardzian. Po zakończeniu zajęć w otoczeniu budynku wciąż dużo się dzieje. Niestety zdarza się, że obiekt jest dewastowany przez wandali. Kilka dni temu na jednej z tylnych ścian MDK pojawiło się graffiti.

Młody człowiek, niszcząc zabytkowy budynek, nie wiedział, że jego działanie przy MDK dokładnie zarejestrowały kamery. Straż Miejska bardzo szybko rozpoznała sprawcę.

Teraz rodzice chłopaka będą musieli całkowicie pokryć koszty malowania fragmentu budynku przy ul. Portowej 3.

W ubiegłym roku w tym samym miejscu na niszczeniu elewacji MDK zostały nakryte dwie młode stargardzianki. Najwyraźniej ich przykład nie był wystarczającą przestrogą dla sprawcy ostatnich zniszczeń, ale obie sytuacje to dowód na skuteczność miejskiego monitoringu.

Kamery i regularne patrole straży miejskiej oraz policji zwiększają bezpieczeństwo w Stargardzie i ograniczają kolejne takie zdarzenia. Ważne, żeby mieszkańcy również reagowali w przypadku zauważenia czegoś niepokojącego.

Wandale malują po elewacjach budynków, niszczą rośliny, kosze na śmieci, sprzęty na placach zabaw i ławki. W takim przypadku warto jak najszybciej zadzwonić na policję (997) lub do straży miejskiej (986). W ten sposób dbamy o naszą wspólną przestrzeń, a jednocześnie zniechęcamy sprawców do następnych zniszczeń.

(r)

fot. FB/MDK

Poprzedni artykułSzukamy dobrych ludzi, którzy pomagają innym
Następny artykułOdwołanie zachodniopomorskiej kurator oświaty


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj