Dźwirzyno z najlepszą przestrzenią publiczną na Pomorzu Zachodnim

0

Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie docenione w XII edycji konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na najlepszą przestrzeń publiczną na Pomorzu Zachodnim.

Konkurs Najlepsza przestrzeń publiczna Województwa Zachodniopomorskiego skierowany jest do lokalnych samorządów, a jego celem – promocja dobrych wzorców kształtowania ładu przestrzennego, wspierania dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej, podnoszenia standardów oraz wzmacnianie konkurencyjności osiedleńczej, inwestycyjnej i turystycznej w obszarze województwa.

Konkurs rozstrzygany jest w dwóch kategoriach:

– przestrzeń publiczna lub zrewitalizowana przestrzeń publiczna,

– obiekt użyteczności publicznej lub zrewitalizowany obiekt użyteczności publiczności.

W XII edycji o Nagrodę Marszałka mogły ubiegać się przedsięwzięcia, które zostały ukończone w 2020 roku. Centrum Turystyki i Rekreacji Wodnej w Dźwirzynie wygrało w kategorii „przestrzeń publiczna”.

W ocenie konkursowego jury obiekt wraz z zagospodarowanym otoczeniem to doskonała jakość i wysoki standard, a przede wszystkim znakomita okazja do promocji aktywnego wypoczynku i rekreacji w regionie.

Patrz tu: https://www.youtube.com/watch?v=vrq8xiFv3Ic&t=48s

– Gminie Kołobrzeg udało się stworzyć świetny produkt turystyczny. To atrakcyjna przestrzeń do wypoczynku i rekreacji. To też ukoronowanie wieloletniej działalności żeglarskiej lokalnej społeczności, skupionej w Dźwirzynie. Cieszę się, że w realizacji inwestycji pomogły eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska.

Nowoczesna infrastruktura żeglarska z pomostami i nabrzeżem do wodowania łodzi lub jachtów powstała nad jeziorem Resko Przymorskie. Kosztowała władze gminy Kołobrzeg ponad 16 mln zł. Prawie 4,8 mln zł w tej kwocie stanowiła unijna dotacja Urzędu Marszałkowskiego przyznana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

(r)

Poprzedni artykułUkradł pieniądze w sklepie i zaraz potem został zatrzymany
Następny artykułTragiczny poniedziałek. W Stargardzie i okolicy znaleziono ciała 4 osób


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj