Więcej sportu dla młodych

0

Kolejne 100 tys. zł jeszcze w tym roku popłynie z budżetu miasta do 13 lokalnych klubów sportowych. To pieniądze, które zostaną przeznaczone na organizację zajęć dla dzieci i młodzieży. Dzięki dofinansowaniu młodzi ludzie aktywnie spędzą wolny czas, zintegrują się z rówieśnikami i spróbują swoich sił w różnych dyscyplinach.

Pieniądze zostały przydzielone na podstawie konkursu ofert. Każdy lokalny klub sportowy mógł starać się o taką dotację.

Dodatkowe środki trafią tym razem do: Ludowego Klubu Sportowego Feniks Pesta, Wiodącego Międzyszkolnego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze, Klubu Sportowego Valiant Jiu Jitsu Kings, Sportowej Spółki Akcyjnej Spójnia Stargard, Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, Klubu Sportowego Spójnia, Klubu Piłkarskiego Błękitni Stargard, Klubu Sportowego ATS, Lekkoatletycznego Ludowego Klubu Sportowego Pomorze, Zakładowego Klubu Sportowego Kluczevia, Młodzieżowego Klubu Sportowego Stargardzka Akademia Siatkówki, Klubu Sportowego MotoBoyzPL i Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Brazillian Soccer Schools Stargard.

Dzięki dofinansowaniu kluby zorganizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży, aby mogły bliżej poznać i potrenować m.in. siatkówkę, zapasy, koszykówkę i piłkę nożną.

Pieniądze na ten cel pochodzą z programu Szkoła, Rodzina, Środowisko, który w Stargardzie jest realizowany już od 2003 r. Tylko w tym roku z budżetu miasta na zajęcia sportowe dla młodych ludzi popłynie łącznie prawie 870 tys. zł.

(r)

fot. Paweł Bieg/archiwum

Poprzedni artykułMiasto na święta w skromniejszej oprawie
Następny artykułPorozmawiajmy o ulicach: Giżynek, Spółdzielczej, obwodnicy północnej od Wieniawskiego do wiaduktu na Składowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj