Radni miejscy na święta i koniec roku

0

Każdy rok radni Rady Miejskiej w Stargardzie zamykają grudniową, szczególną sesją – zwieńczoną świąteczno-noworocznymi życzeniami i wspólną pamiątkową fotografią z pracownikami Biura RM i Urzędu Miejskiego w Stargardzie.

W 2022 r. radni spotkali się 13 razy. W tym czasie zagłosowali nad prawie 100 uchwałami. Pomiędzy sesjami pracowali na bieżąco w 5 komisjach: rewizyjnej, budżetu, gospodarki i rozwoju, skarg, wniosków i petycji, oświaty, kultury i sportu oraz komisji społecznej. Dodatkowo złożyli 18 interpelacji i 4 zapytania. Brali również udział w spotkaniach z mieszkańcami – dotyczących m.in. rewitalizacji os. Zachód, projektu parku na os. Pyrzyckim i inwestycji drogowych. Radni dyżurowali również w Ratuszu, gdzie w każdy roboczy poniedziałek czekali na stargardzian. Aktualny grafik dyżurów na przyszły rok można znaleźć tutaj. Mieszkańcy mogą skontaktować się z nimi również e-mailowo, wysyłając wiadomość na adres: [email protected].  

– Dziękuję za dobrą i owocną współpracę przez cały rok. Każdy z radnych w swojej dzielnicy Stargardu po rozmowach z mieszkańcami wie, jakie są najważniejsze potrzeby w tym konkretnym miejscu. Doceniam jednak to, że wszyscy razem potrafimy ustalić priorytety dla całego miasta. Dzięki temu w sprawach bardziej szczegółowych możemy podążać wspólnie ku porozumieniu i krok po kroku realizować również założenia zgłaszane przez radnych – mówi prezydent Rafał Zając.

W skład Rady Miejskiej w Stargardzie wchodzą 23 osoby – 10 kobiet i 13 mężczyzn. Obsługą RM zajmuje się Biuro Rady Miejskiej. Obecna kadencja rozpoczęła się w 2018 r. i potrwa do 2024 r. 27 maja 2022 r. zmarł Stanisław Bartniczak – radny sześciu z ośmiu kadencji RM w naszym mieście i przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Sportu. Po jego odejściu w skład rady weszła Ludmiła Sabadini.

(r), fot. – UM w Stargardzie

Poprzedni artykułKalendarze już w rękach stargardzian
Następny artykułMDK. Laury dla Natalii Leszczyńskiej i Joanny Ciećko


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj