Najdłuższa promenada w Polsce jest w Kołobrzegu

0

Kołobrzeska promenada – najbardziej oblegane przez kuracjuszy i turystów miejsce spacerowe – jest po gruntownej renowacji. Dzięki zakończonemu ostatniemu etapowi prac, nadmorski kurort może się chwalić tym, że ma najdłuższy deptak w Polsce. W niedzielę, 22 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie tego miejsca.   

Modernizacja promenady odbywała się stopniowo. Przebudowa spacerowo-rowerowego szlaku rozpoczęła się w 2009 roku. Pierwszy etap renowacji reprezentacyjnego deptaka objął odcinek od ul. Mickiewicza przez ul. Rodziewiczówny do krzyżówki z ul. Sikorskiego. Kolejny doprowadził do Kamiennego Szańca. Trzeci i ostatni etap przedłużono do wjazdu do pięknego obszaru Ekoparku sąsiadującego z torfowiskami czy wydmami.

– Możemy mówić, że jesteśmy miastem, które ma najdłuższy deptak nadmorski, z czego ponad 3 km stanowi nadbałtycka promenada – mówiła prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Tylko ostatnia część inwestycji pochłonęła 17 mln zł, z czego ponad 7 mln zł przekazał Urząd Marszałkowski WZ z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Nasz piękny Kołobrzeg jest jeszcze piękniejszy. Nowa promenada robi wrażenie i zachęca do spacerów, do aktywności ruchowej. Są nowe zejścia na plażę, podświetlone podesty z ławkami w kształcie fal i trasa rowerowa – ocenił inwestycję marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Obecna na otwarciu członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska stwierdziła: – Ta nowoczesna infrastruktura sprawia, że właściwie wszystko gotowe jest już do sezonu.

Rewitalizacja promenady kosztowała Miasto Kołobrzeg ponad 40 mln zł. Sporą część wydatków pokryły unijne fundusze. To aż 26  mln zł.

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułDo Ratusza bez barier
Następny artykułAmfiteatr. Czas na budowę elementów konstrukcyjnych widowni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj