Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem – czeka

0

Co roku w lutym w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. To okazja do skorzystania z bezpłatnego wsparcia specjalistów. W Stargardzie do piątku (24.02.) można dostać pomoc od zawodowych kuratorów. Wystarczy zgłosić się do Sekretariatu II Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym (ul. S. Okrzei 8).

Kuratorzy dyżurują od 9:00 do 15:00. Na ich pomoc mogą liczyć stargardzianie, którzy są ofiarami różnych przestępstw. Podczas spotkania dowiedzą się, co mogą zrobić w konkretnej sytuacji i gdzie szukać dalszego wsparcia.

Warto też wiedzieć, że w naszym mieście przy ul. Skarbowej 1 (siedziba Starostwa Powiatowego, pokój nr 19) działa lokalny punkt w ramach Sieci Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Można tam przyjść w poniedziałki i wtorki od 14:00 do 19:00 albo zadzwonić pod nr 663 606 609.

W Stargardzie są także punkty z bezpłatnymi poradami prawnymi. Więcej informacji o takim wsparciu tutaj.

Mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych pomaga również Regionalne Centrum Kryzysowe. Pracują tam doświadczeni psycholodzy, pedagodzy, pracownicy socjalni i terapeuci. Do RCK można przyjść (ul. Składowa 2A, budynek B, od poniedziałku do piątku, 8:00-20:00), zadzwonić – tel. 531 248 692 i 531 248 496 albo wysłać e-mail na adres: [email protected].

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułTropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2023
Następny artykułWięcej lotów na trasie Szczecin – Warszawa Chopina


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj