Mały procent z wielką mocą

0

Każdego roku miliony Polaków przekazują część swoich podatków dla potrzebujących. Choć to zwykle kilkadziesiąt złotych od jednej osoby, dla wielu organizacji pożytku publicznego jest cennym, realnym wsparciem. W Stargardzie działa kilkanaście OPP, którym możemy przekazać 1,5% naszego podatku.

W tym roku fundacje i stowarzyszenia mogą otrzymać 1,5% podatku. Dotychczas był to 1%. Pozostałe zasady są bez zmian. Takie pieniądze mogą dostać tylko organizacje posiadające numer Krajowego Rejestru Sądowego. W rozliczeniu PIT wystarczy wpisać nr KRS wybranej fundacji lub stowarzyszenia oraz kwotę (wartość 1,5% podatku), która zostanie przekazana na jego konto. Korzystając z platformy Twój e-PIT, w naszym zeznaniu automatycznie pojawi się organizacja, którą wsparliśmy w poprzednim roku. Można ją zmienić – np. wybierając OPP działającą w Stargardzie – albo ponownie wesprzeć ten sam podmiot.

Kolejna opcja przekazania 1,5% naszego podatku to pomoc konkretnej osobie. W takim przypadku trzeba wpisać numer KRS fundacji lub stowarzyszenia i dopisać cel szczegółowy – najczęściej imię i nazwisko. Stargardzianie potrzebujący wsparcia często są podopiecznymi różnych organizacji (również ogólnopolskich), dzięki którym mogą otrzymywać pieniądze z 1,5% podatku. Informacje o numerach KRS i celach szczegółowych zwykle można znaleźć na facebookowych profilach, grupach z licytacjami, stronach ze zbiórkami i plakatach.

(r)

Poprzedni artykułSPWZOZ. Ruszają zajęcia Przyszpitalnej Szkoły Rodzenia
Następny artykułRocznica napaści Rosji na Ukrainę. Bądźmy razem


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj