Pieniądze na ekologiczne ciepło – czekają

0

Do 3.08. (czwartek) przyjmowane są wnioski od stargardzian, którzy chcą skorzystać z dofinansowania na wymianę starych, nieekologicznych pieców na nowsze albo na podłączenie do sieci ciepłowniczej. Granty pochodzą z Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego.

Z takiego wsparcia mogą skorzystać również osoby, które mieszkają w zabudowie wielorodzinnej.

Pieniądze z ZPA są przeznaczane na likwidację pieców na paliwo stałe. Każdy grant to 7,5 tys. zł. Kopciuchy można zastąpić bardziej nowoczesnymi urządzeniami – zasilanymi paliwem stałym o niskiej emisyjności. Inna opcja to np. podłączenie do sieci ciepłowniczej, instalacja ogrzewania gazowego, elektrycznego lub olejowego. Dzięki takim rozwiązaniom poprawia się jakość powietrza w całym Stargardzie.

Aby starać się o to dofinansowanie, trzeba do 3.08. (czwartek) złożyć wniosek w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17) – osobiście lub przesłać pocztą. Wnioski do wypełnienia i szczegółowe informacje o ZPA można znaleźć tutaj. W razie pytań warto też wysłać e-mail na adres: [email protected] lub [email protected] albo zadzwonić – tel. 91 578 38 44, 91 578 40 15.

(r)

fot. pexels.com

Poprzedni artykułWięcej Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock 2023
Następny artykułSportowe Lato ze Spójnią


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj