Pol’and’Rock 2023 z wyjątkową Strefą Pomorza Zachodniego

0

– Tu jest pięknie, zostańcie na dłużej! – mówił Jerzy Owsiak, szef fundacji WOŚP, podczas uroczystego otwarcia strefy Pomorza Zachodniego na Pol’and’Rock.

Strefa ta działa od czwartkowego (3.08.) poranka. Ale jej uroczyste otwarcie odbyło się tego dnia po godz. 13, tuż przed oficjalnym startem festiwalu i pierwszymi koncertami.

Wakacyjne święto muzyki odbywa się na terenie lotniska Broczyno pod Czaplinkiem. Tak jak przed rokiem. Tyle że strefa Pomorza Zachodniego w festiwalowym miasteczku jest dwa raz większa niż rok temu! Urząd Marszałkowski, we współpracy m.in. z zachodniopomorskimi uczelniami i NGO, zorganizował tam kilka podstref: książki, nauki, sportu, wypoczynku, zdrowia, promocji regionu. W programie są wydarzenia artystyczne, edukacyjne, zabawa i rekreacja. Animacje dla dzieci, spotkania z ekologią, podwieczorki z poezją, wykłady, a nawet szkolenia z udzielania pierwszej pomocy i konsultacje psychologiczne.

– To, że tylu ludzi przyjeżdża na festiwal z małymi dziećmi, to najlepszy dowód, że czują się bezpiecznie – podkreślił Jerzy Owsiak.

– Bo Pomorze Zachodnie jest przyjazne, otwarte, tolerancyjne – mówił marszałek Olgierd Geblewicz. – Dziękuję, że po raz kolejny przyjechaliście tu z festiwalem. Warto odwiedzać Pomorze Zachodnie. Są u nas nie tylko piękne plaże, nie tylko morze. Są piękne pojezierza, zachwycająca przyroda. Czaplinek to część Szwajcarii Połczyńskiej.

Otwarcie strefy Pomorza Zachodniego w festiwalowym miasteczku uświetniło otwarcie wystawy plakatów prof. Lexa Drewinskiego. Uczestnicy plenerowego wernisażu żartowali, że słynny grafik i plakacista nigdy nie miał tak licznej publiczności.

– Ta wystawa to niebywałe komentarze do otaczającej nas rzeczywistości – zauważył marszałek.

– Plakaty mówią bardzo dużo skromnymi środkami. To, co robi Lex, idealnie trafia do ludzi, którzy tutaj są. To są skróty, które mówią, z kim mamy do czynienia – dodał Jerzy Owsiak.

Zaproponował też, by prof. Lex Drewinski stworzył plakat zachęcający Polaków do głosowania – „iść do wyborów”.

Wystawa „Poster Show” podejmuje najważniejsze społeczne tematy ostatnich lat. Festiwalowicze tłumnie ją odwiedzają.

– Gratuluję nazwy Pol’and’Rock, bo jest skrótowa, plakatowa, polska i rockowa – mówił Lex Drewinski podczas czwartkowej inauguracji.

Festiwal Pol’and’Rock potrwa do 5 sierpnia. Jest to impreza niebiletowana. Wszystkie koncerty i atrakcje są bezpłatne. Ogólnodostępne i darmowe jest również pole namiotowe (wyjątek stanowi Rock Camp).  Wystąpi ponad 40 wykonawców m.in. Spin Doctors, Apollo 440, Lady Pank, Brodka, Napalm Death, Carpenter Brut i Biohazard. Więcej informacji: https://polandrockfestival.pl/

Strefa Pomorza Zachodniego zlokalizowana jest w centrum festiwalowego miasteczka. Działa od czwartku do soboty (3-5 sierpnia). Więcej informacji o wydarzeniach przygotowywanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego na: https://polandrockfestival.pl/line-up-schedule

(r), fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułSP nr 5. Zagrają na nowym boisku
Następny artykułChcieli zdobyć Giewont dla idei dawstwa szpiku – pogoda pokrzyżowała plany 200 strażaków


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj