Zostaw auto w domu – pojedziesz autobusem MPK bez biletu

0

Jak co roku wraz z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacji świętujemy Europejski Dzień bez Samochodu. Tym razem w piątek (22.09.) wszyscy właściciele aut będą mogli jeździć autobusami za darmo. To dobra okazja, żeby przekonać się do podróżowania komunikacją miejską, która jest nie tylko bezpieczna i wygodna, ale także bardziej ekologiczna.

W ten piątek bez biletu pojadą wszyscy chętni właściciele samochodów. Wystarczy podczas kontroli pokazać dowód rejestracyjny pojazdu. Na jeden dokument może podróżować kierowca z osobami towarzyszącymi – ich liczba musi się zgadzać z liczbą miejsc do siedzenia w konkretnym aucie. Darmowe przejazdy obowiązują przez cały dzień na terenie miasta – czyli w strefie A.

Cały rozkład jazdy MPK można sprawdzić tutaj. Warto też korzystać z serwisu jakdojade.pl, który pomaga znaleźć najlepsze połączenie. Z kolei czekając na autobus, wystarczy w telefonie uruchomić aplikację Kiedyprzyjedzie.pl i sprawdzić, gdzie dokładnie znajduje się konkretny pojazd i za ile minut powinien pojawić się na przystanku.

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

Poprzedni artykułPorozmawiają o eksporcie i logistyce
Następny artykuł„Niepamięć II”. Wernisaż Adama Kubickiego


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj