Strażnicy miejscy uczą dzieci bezpieczeństwa na drodze

0

Pierwsze tygodnie roku szkolnego to najlepszy czas na zdobycie cennej wiedzy o prawidłowym poruszaniu się po drogach. Funkcjonariusze straży miejskiej mają za sobą kilkadziesiąt spotkań z młodymi stargardzianami. Dowiedzieli się oni, co zrobić, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Były również zajęcia praktyczne.

Każdego roku strażnicy prowadzą program profilaktyczny dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży. Tylko we wrześniu aż 47 razy spotkali się z uczniami stargardzkich podstawówek i miejskich przedszkoli.

W ramach programu, m.in. pierwszoklasiści udali się na spacer, podczas którego funkcjonariusze omówili najważniejsze kwestie bezpośrednio przy przejściach dla pieszych i ścieżkach rowerowych.

„Bezpieczna droga do szkoły” to jedna z wielu profilaktycznych akcji prowadzonych przez naszą straż miejską. Funkcjonariusze przekazują przydatną wiedzę zarówno małym dzieciom, jak i młodzieży. Bezpieczne wakacje, profilaktyka uzależnień, agresja i przemoc – to tylko kilka z wielu poruszanych zagadnień.

Aktualnie strażnicy docierają do nieco starszych uczniów z tematem „Odpowiedzialność prawna nieletnich”.

(r)

fot. Straż Miejska w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Kolejny komplet punktów
Następny artykułPrzedszkole w SP nr 2 nabiera kształtów


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj