Wygodniej i bezpieczniej w kinie SCK

0

215 komfortowych foteli, oświetlenie schodów i rzędów, nowa wykładzina i deski na scenie – zakończył się remont sali widowiskowej w Stargardzkim Centrum Kultury.

Wszystkie fotele na parterze dużej sceny zostały wymienione. Poprzednie służyły stargardzianom prawie 17 lat. Dodatkowe ułatwienie z pewnością docenią przede wszystkim osoby starsze i z niepełnosprawnościami. Na krawędziach schodów, wzdłuż ciągów komunikacyjnych, zamontowano ledowe odświetlenie. Dzięki temu każdy wygodnie odczyta numer rzędu i bez problemu trafi na swoje miejsce.

Na części widowni wymieniona została także wykładzina. Z kolei na deskach sceny zastosowano specjalną, akustyczną powłokę o wysokim stopniu ścieralności i wytrzymałości.

Większą wygodę i bezpieczeństwo zyskali widzowie, ale poprawę odczują także artyści. Specjalnie dla nich zakupiono nowoczesny, bezprzewodowy system monitoringu dousznego.

Cała inwestycja kosztowała 450 tys. zł. SCK pozyskało na ten cel 200 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pozostałe środki pochodziły z budżetu miasta.

Duża scena SCK to wyjątkowe miejsce. Odbywają się tam najróżniejsze wydarzenia – koncerty, spektakle, spotkania autorskie, a także jubileusze i imprezy organizowanie przez fundacje i stowarzyszenia. Działa również kino.

W 2023 roku na dużym i mniejszym ekranie odbyły się 2 794 seanse filmowe. Filmy obejrzało prawie 68 000 widzów. To aż o 10 000 więcej osób niż w 2022 roku. Powodzeniem cieszyły się Czwartkowe Spotkania Klubu Filmowego i filmy za złotówkę dla Stargardzkich Dzieciaków Kinomaniaków. Prawie 2000 młodych widzów zobaczyło 11 filmów przygotowanych specjalnie dla nich. Ekipa SCK zadbała też o jak najbardziej aktualny repertuar – ubiegły rok zamknęła imponującą liczbą 112 premier i 11 przedpremier kinowych. Rekordowym zainteresowaniem cieszył się „Psi Patrol. Wielki Film”, który obejrzało u nas ponad 3000 osób. Na drugim miejscu uplasowała się „Barbie”, a na trzecim „Chłopi”.

(r)

fot. Dariusz Górski

Poprzedni artykułBio Star przyjedzie po choinkę
Następny artykułUWAGA! Będzie mroźno!  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj