Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna. Logistycy i spedytorzy z ZS nr 2 wśród zwycięzców 

0

W miniony piątek odbyła się Gala Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej zorganizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Uczniowie „Ekonomika” – Aleksandra Czublon i Arkadiusz Skubik pokonali ponad 5400 uczestników i awansowali do grona dziesięciu najlepszych logistyków w Polsce, uzyskując tytuły laureatów.

Do prestiżowego grona finalistów zakwalifikowały się również uczennice: Zuzanna Bakun, Roksana Ogrodnik i Aleksandra Nyszczuk. Młodzież przygotowywała się do tej formy rywalizacji pod kierunkiem Jolanty Stępczyńskiej. Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 – Marcin Przepióra pogratulował utytułowanym olimpijczykom bardzo dobrych wyników.

XV edycja Olimpiady rozpoczęła się w październiku 2023 roku, kiedy to przyszli logistycy z 277 szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań testowych. Walka była bardzo wyrównana, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 851 uczniów. W zawodach II stopnia, organizowanych 8 stycznia 2024 r., uczestnicy musieli odpowiedzieć na jeszcze trudniejsze pytania w teście wielokrotnego wyboru. Z tymi poradziło sobie najlepiej 69 uczestników, którzy 8 marca stanęli do walki o zwycięstwo podczas finałowego etapu Olimpiady. W finale olimpijczycy rozwiązywali praktyczne zadania problemowe.

Laureaci i finaliści, oprócz nagród rzeczowych, uzyskują szereg preferencji przy ubieganiu się o przyjęcie na studia wyższe. Olimpijskie sukcesy stanowią również duży atut przy ubieganiu się o pracę i zwiększają konkurencyjność młodzieży na rynku pracy.

(r)

Poprzedni artykułPoszukiwany listem gończym do odsiadki wpadł, bo pił alkohol w niedozwolonym miejscu
Następny artykułWybory do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Mandaty dla trojga stargardzian


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj