Pomorze Zachodnie odnawia tabor. Kolejne pociągi na sprzedaż

0

Województwo kupuje nowe pociągi i po raz kolejny sprzedaje używany tabor. To zmodernizowane składy oznaczone jako EN57AL.

Pomorze Zachodnie wycofuje unowocześnione EN57, ponieważ posiada dla nich zastępstwo w postaci nowych Impulsów II.

– Konsekwentnie odnawiamy naszą flotę, mamy najnowocześniejszy tabor w kraju. Realizowana jest obecnie umowa na zakup kolejnych 8 elektrycznych czteroczłonowych zespołów trakcyjnych z rodziny IMPULS II firmy NEWAG S.A. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Przedmiotem aukcji, która właśnie pojawiła się na stronie internetowej województwa, jest 6 sztuk używanych trójczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych serii  EN57AL o numerach: 1530,1528, 1296, 1574, 1519, 1522. Każdy jest wart 6,3 mln zł netto, łączna oczekiwana kwota to 37,8 mln zł netto. W 2022 roku pojazdy przeszły naprawę poziomu P4. Dodatkowo, podczas przeglądu P4, dwa z nich (o numerach 1530 i 1522) zostały przystosowane do przewozu minimum 30 sztuk rowerów.

Wszystkie wystawione na sprzedaż jednostki są wyposażone dość bogato – mają wifi, klimatyzację, wygodne siedzenia, drzwi w przedsionkach, monitoring i nowoczesny system informacji pasażerskiej.

Ofertę na zakup sześciu jednostek należy składać nie później niż do 15 maja 2024 r. Sprzedającemu przysługuje prawo zamknięcia postępowania bez wybrania którejkolwiek z ofert, bez podania przyczyn.

Zachodniopomorska flota liczy dziś 71 kolejowych pojazdów pasażerskich.

(w)

fot. – źródło: Biuro Prasowe UMWZ

Poprzedni artykułJesteśmy w UE już 20 lat. Będzie świętowanie 
Następny artykułFestiwal „Pojezierze Wolnych Myśli”. Jeszcze przez 2 dni


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj