Historie opowiedziane dźwiękiem: Kamienica przy Wojska Polskiego 108

0

Podróż w przeszłość, do powojennego Stargardu w towarzystwie muzyki na żywo – przed nami drugie spotkanie z cyklu „Historie opowiedziane dźwiękiem”.

W sobotę 25 maja o godz. 17:00 warto przyjść na podwórko kamienicy przy ul. Wojska Polskiego 108b-108c i wysłuchać wyjątkowych wspomnień. Udział jest bezpłatny.

Podczas spotkania świadkowie powojennych dziejów naszego miasta – Teresa Kowalik i Leokadia Fengler – opowiedzą wszystkim zainteresowanym swoją historię. Ich wspomnienia zostaną wzbogacone o muzykę w wykonaniu zespołu rockowego Dice i skrzypka Jakuba Spławskiego. To okazja, aby na nowo odkryć nieco zapomniane miejsca i wysłuchać opowieści o wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat.

Organizatorem „Historii opowiedzianych dźwiękiem” jest Muzeum Archeologiczno-Historyczne. Pracownicy wychodzą poza muzealne mury, by dzielić się z mieszkańcami Stargardu naszą wspólną, wyjątkową historią. Miejsce spotkania nie jest przypadkowe – to jedno z podwórek odkrytych w cyklu „Tajemnice kamienicy”. Otoczenie przedwojennych budynków w połączeniu z muzyką tworzą niezwykłą atmosferę, by jeszcze mocniej poczuć klimat minionych lat.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. www.facebook.com/MuzeumStargard/

Poprzedni artykułProgram Społecznik 2019. Ruszyły pierwsze nabory
Następny artykułCoraz więcej dróg w PPNT


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj