Wybory do PE. Wybierz swoją przyszłość – głosuj

0

Od 23 do 26 maja w państwach członkowskich UE trwać będą wybory do Parlamentu Europejskiego. Do udziału w nich zachęca film „Wybierz swoją przyszłość”. Trzyminutowy obraz ma skłaniać do refleksji nad przyszłością kolejnych pokoleń Europejczyków.

Pewne jest, że wyniki wyborów do PE określą przyszły kształt Unii.

Dokument, wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego Frédérica Planchona, pokazuje piękno i kruchość pierwszych momentów życia nowo narodzonego dziecka.

Narratorem jest dziewczynka, która apeluje do poczucia odpowiedzialności wyborców: „Każdy z nas może zostawić swój ślad, ale wspólnie możemy spowodować rzeczywiste zmiany” – mówi.

Motyw wspólnoty jest zgodny z zapatrywaniami Europejczyków biorących udział w sondażu przeprowadzonym w kwietniu na zamówienie Parlamentu Europejskiego. 80% respondentów uznało w nim, że to, co łączy Europejczyków, jest ważniejsze od tego, co ich dzieli.

Przyszłość Europy jest teraz w rękach tych, którzy wezmą udział w wyborach europejskich 23-26 maja. Chociaż badanie Eurobarometru wskazuje, że jedna trzecia (35%) obywateli Unii jest przekonana do wzięcia udziału w głosowaniu, to niewiele mniej (32%) wciąż nie znalazło argumentów za pójściem do lokali wyborczych. Wśród młodych ludzi, mimo dominujących postaw proeuropejskich (74%), tylko 21% jest przekonanych, że weźmie udział w wyborach, a 34% wciąż nie podjęło decyzji.

Od chwili przyjścia na świat jesteśmy na nim razem z innymi. Każdy może zostawić swój ślad, ale tylko razem możemy spowodować zmiany. Wybierz swoją przyszłość. Wybory europejskie – w Polsce 26 maja. Głosowanie to nie wszystko, co możesz zrobić. Możesz odegrać ważną rolę, przekonując więcej osób, by zagłosowały i wpłynęły na kierunek działania UE.

Więcej na: https://www.tymrazemglosuje.eu/

(r)

Poprzedni artykułWybory do PE. Gdzie głosować? Są zmiany
Następny artykuł „Nauczyciel-Rodzic-Dziecko” – Międzynarodowa Konferencja Naukowa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj