Pracuj, mieszkaj, odkrywaj – StargardVita!

0

Magistrat uruchomił nową stronę www.stargardvita.pl dla mieszkańców, dla tych, którzy tu pracują, ale mieszkają gdzie indziej, i dla tych, którzy mogliby tu znaleźć pracę i zamieszkać. Ta strona ma także służyć przedsiębiorcom, poprzez m.in. pośrednictwo w dostępie do ofert pracy w stargardzkich firmach. Głównym celem tej strony www. jest przekonanie adresatów, że Stargard to naprawdę dobre miasto do życia.

I tak to uzasadnia.

„Nasze miasto rozwija się dynamicznie. Kolejne firmy lokalizują swoje inwestycje w parkach przemysłowych, a co za tym idzie – poszukują pracowników. W wielu miejscach powstają nowe budynki mieszkalne. Jest także coraz więcej możliwości spędzania wolnego czasu. Ruszamy z kampanią StargardVita!

Mieszkańcy naszego miasta mają na miejscu wszystko, czego potrzeba, żeby pracować, rozwijać się i żyć komfortowo. Kończąc edukację, mogą zostać w Stargardzie i korzystać z możliwości, które są na wyciągnięcie ręki. Pracodawcy dają zatrudnienie na dobrych warunkach, wciąż budują się nowe, atrakcyjne mieszkania, a oferta spędzania wolnego czasu jest coraz większa.

Wszystko to pokażemy jeszcze w tym roku tysiącom ludzi w północno-zachodniej Polsce. Zaprezentujemy atuty Stargardu i przekonamy, że warto się tutaj przeprowadzić, znajdując na miejscu dobre zatrudnienie.

– Tworzenie nowych, atrakcyjnych miejsc pracy jest kluczowe i na to kładziemy nacisk w strategii rozwoju Stargardu. Nasze miasto wciąż buduje swój potencjał, stając się miejscem, które przyciąga pracowników i – co za tym idzie – nowych mieszkańców. Mamy możliwości, żeby podążać śladami polskich metropolii, dając jednocześnie komfort spokojnego miasta. W kampanii StargardVita! pokazujemy oferty pracy, świetne miejsca do zamieszkania, a także wiele aktywności w czasie wolnym. Bogata oferta sportowa i kulturalna zachęca do wyjścia z domu po pracy. Dodatkowym atutem jest bardzo dobre skomunikowanie z dużymi miastami. To oznacza kolejne możliwości dla nowych pracowników i mieszkańców naszego miasta. Stargard przyciąga siłą rozwojową, swoim potencjałem, który budowany jest na naszych oczach i który możemy tworzyć wspólnie – mówi prezydent Rafał Zając.

Na stronie internetowej www.stargardvita.pl znajdują się m.in. aktualne oferty pracy, informacje o pracodawcach działających w obu parkach przemysłowych i mieszkania do wynajęcia lub kupna.

Strona jest podzielona na trzy główne części. W zakładce „pracuj” przyszli pracownicy dowiedzą się, co mogą zyskać po dołączeniu do zespołu konkretnej firmy. Znajdują się tam również dane do kontaktu w sprawie rekrutacji.

Część „mieszkaj” to aktualne oferty ze stargardzkiego rynku nieruchomości. Są mieszkania do wynajęcia, jak i na sprzedaż – zarówno w stanie deweloperskim, jak i z rynku wtórnego. Tutaj znajdziemy też informacje o hotelach w Stargardzie.

W zakładce „odkrywaj” można z kolei sprawdzić, co nasze miasto ma do zaoferowania w kwestii edukacji i wsparcia rodzin, a także w sferze kultury, turystyki i sportu.

Strona ta to również wiele przydatnych informacji dla stargardzian. Skorzystają z nich osoby, które już mieszkają w naszym mieście, ale myślą np. o zmianie pracy czy mieszkania. Dodatkowo na stronie tej jest formularz dla pracodawców, którzy chcieliby dodać swoje ogłoszenia do pozostałych ofert”.

(r)

grafika: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułDni Ińska 2019 z Urszulą
Następny artykułZbadają kaplicę Petera Gröninga w kolegiacie stargardzkiej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj