Będą pieniądze na pożyczki dla przedsiębiorców

0

Kolejna szansa na wsparcie dla właścicieli firm z naszego miasta. Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. To oznacza, że będą pieniądze na niskooprocentowane pożyczki dla przedsiębiorców. Realizacja projektu rozpocznie się we wrześniu.

Kredyty będą mogli otrzymać właściciele mikro, małych i średnich firm, którzy realizują inwestycje na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Pożyczki udzielane przez SARL muszą zostać wykorzystane do określonych celów. Przedsiębiorcy otrzymają wsparcie m.in. na tworzenie kolejnych miejsc pracy oraz wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych. Pieniądze z kredytów mogą też posłużyć do finansowania inwestycji i zakupu środków obrotowych.

Pożyczki na korzystnych warunkach to duże wsparcie dla lokalnych firm. Dzięki zrealizowanym dotychczas projektom i środkom pozyskanym z Unii Europejskiej SARL wsparł już 162 przedsiębiorców. Kredyty otrzymali właściciele firm ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego, Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii oraz działających na terenie Stargardu.

Najnowszy projekt SARL jest realizowany w konsorcjum z trzema funduszami pożyczkowymi z województwa zachodniopomorskiego. Są to: Szczeciński Fundusz Pożyczkowy w Szczecinie Sp. z o.o., Fundacja Centrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Koszalinie, Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno – Gospodarczych w Białogardzie.

Szczegółowych informacji udziela SARL pod nr. tel. 91 834 90 88 oraz w siedzibie przy ul. Pierwszej Brygady 35. Adres e-mail: [email protected] lub [email protected].

(r)

fot. UM w Stargardzie/archiwum

 

Poprzedni artykułUwaga na oszustów!
Następny artykułOdkomarzanie. Będą kolejne opryski


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj