Są pieniądze na różne aktywności seniorów

0

Ponad 125 tys. zł dofinansowania otrzymają podopieczni i członkowie Dziennego Domu Senior+ i Klubów Senior+. Będą środki na nowe wyposażenie i codzienną działalność. Zastępca prezydenta Ewa Sowa podpisała w tej sprawie umowę z wojewodą zachodniopomorskim Tomaszem Hincem.

​W ramach programu Senior+ w naszym mieście działają trzy placówki. To miejsca, do których chętnie przychodzą osoby starsze.

W Dziennym Domu Senior+ (na 50 miejsc) przy ul. B. Limanowskiego 24 mają zapewnioną opiekę, posiłek, a także dowóz do placówki. Podopieczni biorą też udział w różnych zajęciach – m.in. sportowych, rehabilitacyjnych i edukacyjnych. Oferta jest przeznaczona dla niepracujących osób powyżej 60 r.ż. Dzienny Dom Senior+ otrzyma wsparcie w wysokości 72 tys. zł.

Kolejne środki posłużą do finansowania dalszej działalności Klubu Senior+ (na 20 miejsc) na os. Lotnisko. To miejsce prowadzone przez Stowarzyszenie Potrzebny Dom. Klub działa przy ul. Śniadeckiego 11, gdzie znajdują się też mieszkania wspomagane dla seniorów. Członkowie biorą udział w różnorodnych zajęciach i wyjazdach. Oferta jest bardzo szeroka: osoby starsze ćwiczą, grają w planszówki, pielęgnują ogród, tańczą, a także uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych. Klub Senior+ na os. Lotnisko otrzyma ponad 18 tys. zł na bieżącą działalność.

Nowy Klub Senior+ (na 25 miejsc) powstanie już wkrótce na os. Kluczewo. Teraz działa tam Kawiarenka Senioralna Międzypokoleniowa. Pomieszczenia przy ul. Lotników 8 zostaną wyremontowane, pojawi się tam także odpowiedni sprzęt, z którego korzystać będą członkowie nowego klubu. Na ten cel Stargard otrzymał dofinansowanie w wysokości 35 tys. zł. Dotacje na działalność placówek Senior+ przyznawane są w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020.

W całym mieście przybywa miejsc stworzonych z myślą o szczególnych potrzebach osób starszych. W maju przy kolegiacie ruszyła Stargardzka Starówka. Seniorzy spotykają się także w Domu Kultury Kolejarza, gdzie działa Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Prężnie funkcjonuje też Uniwersytet Trzeciego Wieku. Takie formy aktywności to dla seniorów szansa na integrację i atrakcyjne spędzenie wolnego czasu, a także dobre rozwiązanie dla osób samotnych.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

 

 

Poprzedni artykułZagrali dla Grzegorza Grzyba. Umiał pojednać dwie pasje: muzykę i kolarstwo
Następny artykułBrama Wałowa. Wernisaż polsko-niemieckiej wystawy poplenerowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj