„Speed” zajmie się agresywnymi kierowcami

0

Na terenie garnizonu zachodniopomorskiego rozpoczął swoją działalność zespół o nazwie „Speed”, do którego powołano policjantów z największym doświadczeniem oraz skierowano najlepszy sprzęt w postaci najnowszych radiowozów wyposażonych w wideorejestrator oraz mierników prędkości z wizualizacją.

Zespół powstał, aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz w celu ograniczenia liczby wypadków drogowych.

Prędkość jest kluczowym czynnikiem wpływającym na ryzyko zaistnienia tych wypadków i ich skutków. Nadmierna prędkość lub jej niedostosowanie do panujących warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku drogowego. Agresywne i niewłaściwe zachowania na drodze stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia – zarówno kierujących, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych. Nieprzestrzeganie tych zasad generuje ogromną liczbę groźnych w skutkach wypadków drogowych, których efektem są zarówno ofiary śmiertelne, jak i duża liczba osób odnoszących ciężkie obrażenia.

(r) – źródło: KPP w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Fadecki wraca i strzela
Następny artykułCoolturalne Wakacje. 26-28 lipca


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj