Ładnieją kamienice w centrum miasta

1

Trwają prace remontowe w budynku przy ul. Bogusława IV 22. Docieplane są ściany, a elewacja zyskuje nowy wygląd. Modernizacja kamienicy Stargardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego poprawi warunki życia jej mieszkańców i estetykę tej części miasta.

Prace mają się zakończyć do końca listopada br.

Kamienica przy ul. Bogusława IV 22 przechodzi metamorfozę. Trzy ściany są już gotowe, trwają prace przy ścianie frontowej. Remontowany jest dach i klatka schodowa. Lokatorzy będą mieć ciepłą wodę z sieci miejskiej. Dzięki demontażowi piecyków gazowych zwiększy się ich bezpieczeństwo. Oprócz wymiany instalacji centralnego ogrzewania, w kamienicy będzie także nowa instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Z podwórka znikną komórki lokatorskie, a w zamian mieszkańcy będą mieć do dyspozycji wyremontowane piwnice.

Trwają też prace remontowe w budynku przy ul. Czarnieckiego 19. To kolejna kamienica STBS, która w najbliższym czasie odzyska blask. Ściany zostaną docieplone, pojawi się nowa elewacja. Wewnątrz wymieniona będzie instalacja c.o. i elektryczna, a do mieszkań popłynie woda z sieci miejskiej. Remont przy ul. Czarnieckiego 19 również potrwa do końca listopada.

W 2018 r. zmodernizowano kamienice przy ul. Wojska Polskiego 78a i pl. Świętego Ducha 26. Tylko w ubiegłym roku modernizacja budynków STBS pochłonęła ponad 1 600 000 zł. Planowany koszt obu inwestycji w tym roku to ponad 1 800 000 zł. STBS planuje remont następnych budynków należących do spółki. W 2020 r. zostaną wyremontowane kolejne dwie kamienice – przy ul. Konopnickiej 8 i 10.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot.: UM w Stargardzie, Bożena Kuszela

Poprzedni artykułOjciec nie oddał dzieci na czas. Matka zgłosiła ich zaginięcie. Dzieci się odnalazły
Następny artykułXI Spacer Historyczny „Stargard tajemniczy i nieznany”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda tylko, ze chodniki są tak w opłakanym stanie, nie tylko ale głównie w centrum miasta. Można się wywrócić, połamać a i tak dalej nic z tym nie robią. Brak słów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj