Chcą pobić rekord różowych wstążek na starcie Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem

0

Rynek Staromiejski w Stargardzie, już 15 października br., będzie miejscem próby ustanowienia pierwszego w kraju rekordu Polski na największe grono osób z różową wstążką – znanym i wciąż rozpowszechnianym symbolem walki z chorobami nowotworowymi.

Do wzięcia udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu zachęca już teraz starosta stargardzki Iwona Wiśniewska, jednocześnie zapraszając do uczestnictwa w wielu różnorodnych imprezach, przygotowanych przez organizatorów XV edycji Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem.

Godzinę i datę oficjalnej próby bicia rekordu nietrudno zapamiętać: godz. 15.00 dnia 15 października w ramach XV edycji PMWzR. Dobrze jednak zgłosić się pół godziny wcześniej, by odebrać różową wstążkę, która upoważni do zajęcia miejsca w specjalnej strefie. Start nastąpi punktualnie o 15.00. Samo bicie rekordu potrwa regulaminową jedną minutę. Aby próbę jego ustanowienia zaliczyć do udanych, w wyznaczonym miejscu na Rynku Staromiejskim musi stawić się przynajmniej sto osób. Mile widziane będą bardziej liczne rzesze chętnych.

Na miejscu nad rekordową próbą czuwać będzie sędzina Biura Rekordów, która od razu zweryfikuje wynik. Jeśli rekord różowych wstążek zostanie oficjalnie pobity, uczestnicy otrzymają z tego tytułu specjalne certyfikaty, zaś Stargard i Powiat Stargardzki należną sławę.

Największe grono osób z różową wstążką rozpocznie w ten sposób wszystkie imprezy XV Powiatowego Miesiąca Walki z Rakiem. Do akcji włączyły się stowarzyszenia i organizacje pozarządowe – na czele ze stargardzkim Stowarzyszeniem Amazonek „Stokrotka”, których celem są szeroko zakrojone działania profilaktyczne i wspomagające walkę z nowotworem. W programie przygotowano również badania profilaktyczne, zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, spotkania i wykłady specjalistów nt. chorób nowotworowych i  promocji aktywnego stylu życia.

(r) – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułPark Batorego. Pamiątki po wichurze
Następny artykułSprzątanie Iny. Efekt: kilkadziesiąt worków śmieci


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj