Pomoc ofiarom przemocy w rodzinie

0

Jak informuje magistrat, w naszym mieście pomoc może otrzymać każda rodzina, która tego potrzebuje. Wsparcie udzielane jest szczególnie tam, gdzie pojawiają się problemy. W ramach kampanii Stargard Przyjazny Rodzinie rusza cykl „Rodzina z problemem przemocy”. To szansa na pomoc ofiarom przemocy domowej, a także możliwość uzyskania porad, w jaki sposób reagować na takie sytuacje w naszym najbliższym otoczeniu.

Przemoc w rodzinie to trudny temat, wokół którego istnieją pewne mity i stereotypy. Kampania „Rodzina z problemem przemocy” to przede wszystkim informacje, które dotrą do wielu mieszkańców naszego miasta. Oprócz audycji w lokalnym radiu osoby zainteresowane tym tematem otrzymają poradnik. Można go pobrać poniżej [link], a także – w wydaniu papierowym – znaleźć w: Urzędzie Miejskim ul. Czarnieckiego 17; Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Warszawska 9A; Centrum Socjalnym Caritas ul. Krasińskiego 19; Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie ul. Skarbowa 1; Szpitalnym Oddziale Ratunkowym ul. Wojska Polskiego 27; Komendzie Powiatowej Policji ul. Warszawska 29.

Dodatkowo w październiku na planszach w Parku Chrobrego pojawi się wystawa dotycząca problemu przemocy w rodzinie. Tam również będzie można znaleźć przydatne informacje m.in. o tym, gdzie szukać pomocy i w jaki sposób reagować w różnych trudnych sytuacjach.

https://www.stargard.pl/aktualnosci/main/Wsparcie-dla-rodzin

(r)

Poprzedni artykuł„Budowlanka” oddała 18 l krwi
Następny artykułO kulturze przy kawie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj