Groza a rzeczywistość – Orbitowski w Książnicy

0

Łukasz Orbitowski to pisarz i publicysta znany głównie fanom literatury grozy oraz fantastyki, laureat Paszportu „Polityki”. 28 października o godz. 16 będziemy mogli spotkać się z tym autorem w Książnicy Stargardzkiej.

Orbitowski urodził się 26 października 1977 r. w Krakowie. Jeszcze w czasie studiów na wydziale filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego zadebiutował zbiorem opowiadań „Złe wybrzeża”. Debiutem z gatunku fantastyki było opowiadanie „Diabeł na Jabol Hill”, które ukazało się w 2001 r. w miesięczniku „Science Fiction”. Później publikował opowiadania w czasopismach „Nowa Fantastyka”, „Sfera” i „Ubik”.

12 stycznia 2016 r. odebrał Paszport „Polityki” 2015 za powieść „Inna dusza”. Jest jednym z najważniejszych autorów powieści grozy, twórcą zbiorów opowiadań i powieści, między innymi „Horror Show!”, „Święty Wrocław” i „Widma”.

Łukasz Orbitowski przeszedł długą drogę od pisarza publikującego w niszowych pismach o profilu science fiction do autora literatury łączącej miejski realizm z popkulturową grozą. Sam siebie Orbitowski uważa za autora powieści obyczajowych.

Podczas spotkania w Czytelni Głównej i Informatorium Książnicy Stargardzkiej będziemy mogli dowiedzieć się więcej na temat pracy i inspiracji autora powieści: „Exodus”, „Wigilijne psy i inne opowieści”, „Inna dusza” (nominowana do Nagrody Literackiej Nike), „Szczęśliwa ziemia”(nominacja do nagrody im. J. Zajdla), „Tracę ciepło” oraz „Kult”. Wszystkie te książki znajdują się w księgozbiorze Książnicy.

Warto dodać, że Łukasz Orbitowski jest scenarzystą filmu „Hardkor 44” w reżyserii Tomasza Bagińskiego, a także autorem cyklu bajek o kotach. Jako recenzent i felietonista współpracował między innymi z „Nową Fantastyką”, „Przekrojem”, „Lampą”, „Mówią wieki” i „Gazetą Wyborczą”.

(r)

fot. – źródło: Wikipedia

Poprzedni artykułTrwa przebudowa Pierwszej Brygady
Następny artykułBłękitni Stargard. Jeden punkt uciekł


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj