Bridgestone wciąż rozbudowuje się. Przybędą trzy nowe budynki  

0

Fabryka Bridgestone Stargard jest jedną z trzech fabryk koncernu w Europie, która została objęta planem inwestycyjnym ogłoszonym w październiku 2017 r. Obecnie prowadzone są prace budowalne nowego magazynu i hal produkcyjnych. Całość inwestycji zakończy się w 2022 r. i pozwoli na zwiększenie produkcji opon ciężarowych o 25%.

Należący do firmy zakład w Stargardzie, na powierzchni przeszło 160 tys. m², produkuje wysokiej jakości opony do pojazdów ciężarowych (opony Ecopia H002) i autobusów, a także pasy bieżnika Bandag do ponownego bieżnikowania opon.

Dotąd zainwestowano 388 mln euro

Spółka stale się rozwija i rozbudowuje zakład produkcyjny w Polsce. Od dnia jego otwarcia, inwestycje Bridgestone w fabrykę w Stargardzie sięgają 1 670 mln zł (388 mln euro).

– Rozwój tak dużego zakładu produkcyjnego to szansa dla naszego miasta i regionu. Innowacje wprowadzane przez Bridgestone zwiększają jego atrakcyjność, a także zapewniają miejsca pracy mieszkańcom. Zależy nam, żeby ściągać do Stargardu przedsiębiorców tego pokroju – pracodawców godnych zaufania, o ugruntowanej pozycji rynkowej – mówi prezydent Stargardu Rafał Zając.

Projekt „5k Expansion”

Bridgestone Stargard realizuje projekt rozbudowy „5k”, który ma na celu zwiększenie produkcji o 25%. Uruchomienie nowych maszyn zaplanowano na zimę, a produkcja opon przy pomocy nowego sprzętu rozpocznie się wczesną wiosną 2020 r. Wprowadzone zmiany umożliwią wytwarzanie ponad 5 tys. opon ciężarowych dziennie, z których większość trafi bezpośrednio do największych producentów ciężarówek na świecie.

Rozbudowa zakładu Bridgestone w Stargardzie to inwestycja rzędu 150 mln zł. To także element europejskiego planu inwestycyjnego (o wartości ponad 250 mln euro), który został ogłoszony w październiku 2017 r.

Nowe obiekty

W ramach trwającej rozbudowy zakładu powstaną 3 nowe budynki:

– magazyn surowców,

– hala produkcyjna, w której staną nowe prasy wulkanizacyjne,

– budynki, w których przeprowadzane będą testy i weryfikacja parametrów opon.

Całkowita powierzchnia nowych obiektów to około 9 tys. m2.

Modernizacja linii

Wraz z budową nowych obiektów Bridgestone zwiększy także moce produkcyjne zakładu, wprowadzając inteligentną, innowacyjną technologię produkcji opon. W istniejących budynkach zostaną zainstalowane najnowocześniejsze maszyny, które nie tylko pozwolą zwiększyć produkcję, ale także pomogą jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów, poprzez wprowadzenie do procesu produkcji nowych rodzajów opon.

W ramach projektu Bridgestone zainwestuje również w nowe prasy wulkanizacyjne, które z racji swojej budowy gwarantują wyższą jakość wytwarzanych produktów oraz zużywają mniej energii.

(r), fot. – źródło: Bridgestone Stargard

Poprzedni artykułWernisaż w Bramie Wałowej. Twórczość Lidii Domagały i Andrzeja Fronczaka
Następny artykułPGE Spójnia Stargard. Choć postawili się liderowi – przegrali


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj