Kto na ławnika?

0

Do 15 stycznia 2020 r. (środa) można zgłaszać kandydatów na ławników, którzy zasiądą w Sądzie Rejonowym w Stargardzie. Ich kadencja rozpocznie się w przyszłym roku i potrwa do 2023 r. W wyborach uzupełniających poszukiwane są osoby do orzekania w sprawach rodzinnych i z zakresu prawa pracy.

Kandydatów na tę funkcję mogą zgłosić: Prezes Sądu Rejonowego w Stargardzie, stowarzyszenia, organizacje społeczne i zawodowe (oprócz partii politycznych), a także co najmniej pięćdziesięciu obywateli. Zgłaszający muszą posiadać czynne prawo wyborcze i zamieszkiwać na stałe w Stargardzie.

Karty zgłoszenia wraz z listami poparcia przyjmowane są w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim przy ul. Czarnieckiego 17 oraz w Biurze Rady Miejskiej w Ratuszu przy Rynku Staromiejskim – II piętro, pokoje nr 207 i 208. W miejscach tych można pobrać papierowe wnioski. Są też do pobrania tutaj. Termin zgłaszania kandydatów upływa w środę 15.01.

Ławnikiem może zostać obywatel Polski między 30. a 70. rokiem życia. Kandydat na tę funkcję powinien co najmniej rok mieszkać lub pracować w Stargardzie i posiadać przynajmniej średnie wykształcenie. Ławnikiem można być tylko w jednym sądzie. Funkcji tej nie mogą pełnić policjanci, adwokaci, radcy prawni, a także duchowni, żołnierze w czynnej służbie wojskowej i funkcjonariusze służby więziennej. Ławnikiem nie może też zostać radny powiatu, gminy i województwa oraz osoby zatrudnione w sądach i prokuraturze.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. www.stargard.sr.gov.pl

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykuł2-latka połknęła tabletkę do zmywarki. Policjanci pomogli w szybkim transporcie dziecka do szpitala
Następny artykułUl. Lotników. Z nowym chodnikiem wygodniej i bezpieczniej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj