10 tys. dolarów dla CKP od Fundacji Gene’a Hassa

0

Właściciel wiodącego koncernu Haas, produkującego dla przemysłu cyfrowe obrabiarki  CNC, dofinansował za pośrednictwem swojej fundacji program zajęć przygotowanych przez stargardzkie Centrum Kształcenia Zawodowego.

Kwota 10 tys. dolarów przeznaczona jest dla grupy 18 uczniów klas technikum mechatronicznego i mechanicznego, którzy należą do koła pozalekcyjnego, zajmującego się  projektowaniem 3D oraz obsługą obrabiarek CNC. Pieniądze te umożliwią realizację  projektu w roku szkolnym  2019/20 oraz 2020/21.

Centrum Kształcenia Zawodowego znalazło się tym samym w gronie 12 szkół w Polsce dofinansowanych przez fundację.

O  wieloletniej  współpracy koncernu Haas i powiązanych firm z Centrum Kształcenia Zawodowego przy ul. Pierwszej Brygady, świadczy jedno z najnowocześniejszych laboratoriów wyposażone w cyfrowe obrabiarki CNC, a także pracownia programowania. Sprzęt najnowszej generacji wykorzystywany we współczesnych procesach produkcji przemysłowej, zwłaszcza w sferze obróbki metali, umożliwia wszechstronne wykształcenie przyszłych operatorów cyfrowych obrabiarek, poszukiwanych przez firmy na rynku pracy.

Program zajęć dofinansowanych przez Fundację Gene’a Hassa, obejmuje m.in. doskonalenie umiejętności w przygotowaniu dokumentacji technicznej w środowisku SolidWorks, naukę programowania z wykorzystaniem symulatorów Haas, a także praktyczne zajęcia w zakresie obsługi centrum frezarskiego i tokarskiego. Obok  programowania cyfrowych obrabiarek i urządzeń, uczniowie wykonają  również metalowe detale w centrach obróbki CNC.

Przyznane dofinansowanie pozwoli też na kupno podręczników i poradników technicznych, w zakresie technologii CNC i obróbki skrawaniem. Uczniowie otrzymają także przydatne w zajęciach drobne narzędzia osobiste. W ramach programu przyznawane również będą nagrody w konkursie podsumowującym przebieg zajęć.

Grant w wysokości 10 tys. dolarów dla Centrum Kształcenia Zawodowego przekazany został przez fundację we współpracy z firmą Haas Automation i Amerykańskim Narodowym Instytutem Obróbki Metali.  Placówka w Stargardzie znalazła się więc w czołówce ośrodków edukacji technicznej, wspieranej przez globalny koncern produkujący urządzenia najnowszej generacji dla współczesnych linii przemysłowych.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykuł„Żyć się chce” – koncert Alicji Majewskiej
Następny artykułDzień Babci i Dziadka w kinie SCK


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj