„Żyć się chce” – koncert Alicji Majewskiej

0

Album z premierowym materiałem Alicji Majewskiej to, jak zwykle, wydarzenie dużego kalibru. Dwa i pół roku po płycie „Wszystko może się stać” ikona polskiej piosenki powraca z kolekcją nagrań.

W typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją, dotyczącą spraw istotnych. Apetyt na życie z żalem i łzami. Własne słońce z nocą i mgłą. Wszak, cytując fragment pieśni tytułowej: „rzeczy tylko dwie są trwałe – radość i ból istnienia”. Jak tłumaczy sama artystka: „drugi „Żagiel” już nie powstanie”, ale podejście do repertuaru zawsze jest u niej podobne.

To ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką. Tym razem do tradycyjnie wykwintnych kompozycji Włodzimierza Korcza teksty napisali znakomici autorzy: Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Tomasz Misiak, Artur Andrus. Wykorzystano też „wyjęty z szuflady” tekst Wojciecha Młynarskiego sprzed kilkunastu lat. Nikt nie zinterpretowałby tych utworów lepiej od Majewskiej – trafniej, z większym wyczuciem i klasą.

W programie „Żyć się chce” znalazły się też dwie szczególne piosenki. „Żal niebieski” to skromny hołd dla zmarłego przed dwu laty przyjaciela artystki, Zbigniewa Wodeckiego, pióra Moniki Partyk. Zaś funkcję bonus tracku pełni tu „Przed nocą i mgłą”, czyli doskonale znana kompozycja kojarzona z serialem „07 zgłoś się”. Niegdyś zarejestrowana w radiu, ta perełka po raz pierwszy ukazuje się na płycie w wykonaniu Alicji Majewskiej – w wyjątkowej, przygotowanej przez Włodzimierza Korcza, wersji, z towarzyszeniem czarujących partii saksofonu Henryka Miśkiewicza.

„Żyć się chce” – koncert Alicji Majewskiej odbędzie się w sobotę 22 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w dużej sali Stargardzkiego Centrum Kultury.

Bilety w cenie: parter 90 zł / balkon 80 zł.

(r) – źródło: SCK

Polub nas na Facebooku

Poprzedni artykułŚwiatełko dla Pawła Adamowicza. Uczciliśmy jego pamięć
Następny artykuł10 tys. dolarów dla CKP od Fundacji Gene’a Hassa


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj