Błękitni Stargard. Wracają na II-ligowy front w innym składzie

0

Po trzymiesięcznej przerwie II liga wznawia rozgrywki. Wiosenną rundę podopieczni Adama Topolskiego rozpoczną wyjazdowym meczem z GKS Katowice.

Choć runda jesienna zakończyła się tak naprawdę 10 listopada, warunki pogodowe pozwoliły rozegrać jeszcze trzy spotkania awansem z rundy wiosennej. Sobotnia kolejka nie będzie więc stanowiła inauguracji rundy rewanżowej. W perspektywie walki o cele nie ma to jednak większego znaczenia. Błękitni Stargard wystartują z ósmego miejsca, mając w dorobku 29 punktów. Okres przygotowawczy drużyna przepracowała głównie u siebie, rozgrywając wiele meczów kontrolnych, w większości z rywalami z niższej półki.

Okazją do podsumowania tych przygotowań, do zaprezentowania nieco odświeżonej kadry, ale również do przypomnienia o wspomnianych celach i rozwoju klubu, była konferencja zorganizowana tradycyjnie tuż przed wznowieniem rozgrywek.

Celem jest utrzymanie się

Na początku spotkania głos zabrał wybrany pod koniec minionego roku nowy prezes, aczkolwiek „stara”, będąca wręcz wizytówką Błękitnych, twarz – Robert Gajda. Nie mówił długo, a najważniejsze, co powiedział to: – Naszym celem jest utrzymanie się, a satysfakcjonujące byłoby zajęcie miejsca 8-12.

Po nim pałeczkę przejęli trenerzy. Adam Topolski wspomniał o okresie przygotowawczym: – Z punktu widzenia sportowego zrealizowaliśmy wszystko, co chcieliśmy zrealizować. Rozpoczęliśmy od pracy nad wytrzymałością, siłą, później przeszliśmy do dynamiki, gier i spotkań. Sparingi pokazały, że były mecze lepsze i gorsze. Fajnie zaprezentowaliśmy się z Lechem Poznań czy z Chrobrym Głogów. Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, a poziom był dość wysoki. Były też porażki, których doznaliśmy ze Świtem Skolwin i Chemikiem Police. Nie przywiązywaliśmy uwagi do tego, aby wygrywać, ale żeby budować drużynę.

Podwaliny do uzupełniania pierwszego składu

Jarosław Piskorz nawiązał do zmian kadrowych: – Odeszło od nas trzech piłkarzy – i to też jest cel klubu, żeby zawodnicy się rozwijali, odchodzili do lepszych klubów, tak jak Filip Karmański, Oskar Nowak czy Piotr Kurbiel. Z tego jesteśmy zadowoleni. Pozyskaliśmy dwóch graczy, są to Dawid Polkowski i Mateusz Kompanicki. Poprzez dobre występy w juniorach szansę otrzymała też nasza młodzież: Jakub Sawczak, Paweł Pelikan i Tomasz Purczyński.

Błękitni to nie tylko II liga, ale szereg innych grup rocznikowych, stanowiących, jak widać, podwaliny do uzupełniania pierwszego składu. O systemie szkoleniowym krótko opowiedział wiceprezes Krystian Domowicz: – Cieszy to, że w tym roku jest trzech młodych chłopców powołanych do kadry pierwszego zespołu. W Akademii mamy aktualnie około 400 zawodników i zawodniczek. Rozwijamy się, zwiększa nam się kadra trenerska, a w przyszłości będziemy dążyć do treningów indywidulanych. Otrzymaliśmy certyfikat – brązową odznakę PZPN, co oznacza, że jesteśmy w gronie szkółek piłkarskich w Polsce objętych certyfikacją, mającą trzy poziomy: brązowy, srebrny i złoty. Ponadto chcemy powalczyć o awans do Centralnej Ligi Juniorów Młodszych.

75 lat Błękitnych

Na koniec wiceprezes Jarosław Hajduk podkreślił, że rok 2020 jest rokiem jubileuszowym, ponieważ klub powstał 18 maja 1945 roku. Z tej okazji w planach jest organizacja turnieju dla najmłodszych adeptów.

Poniżej prezentujemy kadrę Błękitnych na rundę wiosenną sezonu 2019/2020:

– bramkarze: Mariusz Rzepecki, Dominik Sasiak, Konrad Skuza;

– obrońcy: Hubert Krawczun, Jakub Ostrowski, Hubert Sadowski, Aleksander Theus, Jakub Sawczak, Marcin Konopski, Bartosz Sitkowski, Jakub Szrek, Paweł Pelikan;

– pomocnicy: Dawid Polkowski, Marcin Gawron, Paweł Bednarski, Michał Cywiński, Mateusz Bochnak, Wojciech Fadecki, Karol Jabłoński, Tomasz Purczyński, Krystian Sanocki, Paweł Łysiak, Mateusz Nowak;

– napastnicy: Patryk Paczuk, Krystian Mądrowski, Mateusz Kompanicki.

29 lutego o godz. 17 Błękitni Stargard rozpoczną wyjazdowy mecz z GKS Katowice.

tekst, fot. Marcin Kaczan

Poprzedni artykułStargardzkie Centrum Nauki w budowie. Jest wykonawca wystawy edukacyjnej  
Następny artykułSzymon Hołownia w Stargardzie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj