Koszykówka. ZS nr 1 mistrzem powiatu

0

W hali OSiR zorganizowane zostały Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców w ramach Licealiady. Najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół nr 1.

Do turnieju przystąpiło osiem szkół średnich, które początkowo rywalizowały w dwóch grupach.

W grupie A komplet zwycięstw zanotował ZSB-T, a tuż za nim znalazło I LO.

W grupie B również znalazł się zespół, który wygrał wszystkie trzy mecze, a był nim ZS nr 1. Na drugim miejscu uplasowało się II LO.

Te cztery ekipy awansowały do półfinałów.

Liderzy grup nie zawiedli w półfinałach, i zarówno ZSB-T, jak i ZS nr 1 pokonały swoich rywali.

W meczu o 3. miejsce pomiędzy „nowym” i „starym” ogólniakiem potrzebne były aż dwie dogrywki, bowiem w regulaminowym czasie gry padł wynik 46:46, a pierwsza dogrywka zakończyła się rezultatem 55:55. Zwycięzcę wyłoniła dopiero druga dogrywka, w której lepsi okazali się koszykarze II LO.

Finał nie miał już tak wyrównanego przebiegu, mimo że spotkały się w nim dwie niepokonane dotąd drużyny. „Park” znokautował wręcz „budowlankę”, wygrywając 72:45.

Królem strzelców został Szymon Szmit z I LO, który uzbierał na swoim koncie 88 punktów.

ZS nr 1, prowadzony przez Tomasza Szymczaka, będzie kontynuował grę w kolejnym etapie rozgrywek.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki.

Eliminacje:

Grupa A: I LO – ZS nr 2 48:21, ZSP nr 1 – ZSB-T 43:62, ZS nr 2 – ZSP nr 1 20:39, ZSB-T – I LO 39:34, ZSB-T – ZS nr 2 29:21, I LO – ZSP nr 1 55:36

Kolejność w grupie

1.ZSB-T     6       130:98

2.I LO         5       137:96

3.ZSP nr 1  4       118:137

4.ZS nr 2    3       62:116

Grupa B: ZS nr 1 – II LO 53:39, ZS nr 5 – GSN 33:22, II LO – ZS nr 5 55:27, GSN – ZS nr 1 17:66, GSN – II LO 18:38, ZS nr 1 – ZS nr 5 55:18

1.ZS nr 1    6       174:74

2.II LO       5       132:98

3.ZS nr 5    4       78:132

4.GSN        3       57:137

Półfinały: ZSB-T – II LO 55:38, I LO – ZS nr 1 51:58

Mecz o III miejsce: II LO – I LO 46:46 dogr. 55:55 dogr. 64:60

Finał: ZSB-T – ZS nr 1 45:72