Strażnicy miejscy uratowali życie 85-latkowi

0

Każdego dnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Stargardzie pomagają seniorom z całego miasta w załatwianiu codziennych spraw. Jeden z patroli był w drodze – po zrobieniu zakupów w aptece – do kolejnej potrzebującej osoby. Wtedy zauważył mężczyznę leżącego na ulicy. Dzięki szybkiej reakcji strażników 85-letni stargardzianin otrzymał natychmiastową pomoc.

Mężczyzna znajdował się na ul. Chrobrego. Patrol zatrzymał samochód, by sprawdzić, co się stało. Senior był nieprzytomny i nie oddychał. Jeden z funkcjonariuszy natychmiast rozpoczął masaż serca. W tym czasie drugi strażnik zadzwonił po karetkę. W oczekiwaniu na pogotowie, mężczyźnie cały czas udzielana była pierwsza pomoc.

Po przyjeździe ratowników senior odzyskał czynności życiowe. Strażnicy nadal wspierali załogę pogotowia. Mężczyzna został przewieziony karetką do szpitala. Prawdopodobnie przeszedł zawał serca. Interwencja funkcjonariuszy uratowała mu życie. Zdecydowała szybka i umiejętna reakcja strażników. Brawo!

Straż Miejska od 28 lat działa w różnych sferach życia w Stargardzie. Podczas epidemii koronawirusa funkcjonariusze pomagają seniorom w załatwianiu codziennych spraw – robią zakupy, a także realizują recepty w aptece. Aby otrzymać takie wsparcie, wystarczy zadzwonić pod nr tel. 986 i 91 577 50 90. Pomoc jest dostępna od poniedziałku do piątku 8:00-21:00 i w soboty oraz niedziele 8:00-14:00.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. Straż Miejska

Poprzedni artykułSto tysięcy zł od PGE dla szpitala w Stargardzie
Następny artykułMAH wciąż działa. Dla nas – w internecie. Pomysłów mu nie brakuje


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj