Miasto chce pomóc firmom i zatrudnionym – z udziałem mieszkańców

2

Wsparcie dla stargardzkich firm i ochrona zatrudnionych – to główny cel działań podejmowanych przez miasto. Pomoc jest udzielana w trzech obszarach: informacji, finansów i obrotów. Wiele narzędzi już jest do dyspozycji przedsiębiorców, a kolejne będą dostępne niedługo. Ważną rolę w całym przedsięwzięciu odgrywają też mieszkańcy.

Stan epidemii związany z koronawirusem to dla właścicieli firm potężne wyzwanie, jak przetrwać ten czas i nie upaść. Miasto we współpracy ze Stargardzką Agencją Rozwoju Lokalnego pracuje nad zminimalizowaniem negatywnych skutków ogólnokrajowej sytuacji. Najważniejsze jest, aby jak najwięcej przedsiębiorców pozostało na lokalnym rynku. Może to pozwolić uniknąć konieczności zwalniania z pracy stargardzian.

W tym celu przygotowano trzy główne obszary pomocy:

  1. Wsparcie informacyjne – najnowsze wiadomości o dostępnych aktualnie narzędziach, zarówno lokalnych, jak i krajowych – znajdują się na stronie SARL. Wystarczy kliknąć tutaj.

Przedsiębiorcy mają też do dyspozycji kontakt telefoniczny: 91 578 26 97 i 605 181 506 oraz e-mail: [email protected].

  1. Wsparcie finansów – z szeregu ułatwień w spłacie pożyczek przedsiębiorcy korzystają już teraz. Szczegóły są tutaj. Miasto we współpracy z SARL szuka też możliwości pozyskania kapitału, dzięki któremu będzie można ubiegać się o pomoc w formie kredytu. Pożyczki oferowane przez rząd w ramach tarczy antykryzysowej są niewystarczające. Właśnie dlatego Stargard pracuje nad własnym lokalnym programem, który będzie realizowany przez SARL. Informacje o takich możliwościach pojawią się na www.stargard.pl i www.sarl.pl.
  2. Wsparcie obrotów – miasto kończy prace nad zakupową platformą internetową. Pod jednym adresem znajdzie się zbiór produktów firm, sklepów i usług ze Stargardu. Dzięki temu, mimo zamknięcia swoich punktów, przedsiębiorcy będą mogli sprzedawać mieszkańcom to, czego ci potrzebują.

Już teraz swoje oferty można przesyłać na e-mail: [email protected]. W załączniku trzeba dodać wypełniony formularz, który jest do pobrania tu: www.stargard.pl/aktualnosci/chronimy-miejsca-pracy. Więcej informacji można również uzyskać pod nr tel. 91 814 39 16.

W utrzymaniu miejsc pracy mogą pomóc stargardzianie, korzystając z oferty bonów. Te będą do kupienia już wkrótce. Atrakcyjność tego narzędzia polega na tym, że talon nabyty za np. 100 zł po zakończeniu stanu epidemii będzie można wykorzystać np. za 150 zł.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułW Stargardzie 38 mandatów – każdy 500 zł – za nieprzestrzeganie obostrzeń
Następny artykuł49. Forum Wokół Kina w Stargardzie odwołane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

  1. Jak zwalnia Bridgeston, Cargotech to inni nie? Jaka to pomoc, pożyczka jak brak Środków na podatki i ZUS. Przykre ale samorząd Stargardu nie zdał egzaminu. Wstrzymanie BO i Dni Stargardu to tylko z powodu mniejszych wpływów, za chwilę jednostki miejskie będą zwalniać pracowników i nie Koronowirus jest bezpośrednią przyczyną lecz brak możliwości pozyskania środków finansowych przez Miasto. Płacz i spacery bezrobotnych po nowych chodnikach czekają nas za chwilę ! To nie jest kontynuacja bezpiecznej polityki Sławomira Pajora!

  2. W mojej ocenie Sławomir Pajor nie miał wcale bezpiecznej polityki. Kolesiostwo i nic więcej. Jak żeście wybrali tak macie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj