Bałagan przy paczkomacie. Niecierpliwi otwierają przesyłki na miejscu i zostawiają opakowania ze swoimi danymi

2

O sprawie poinformowała nas czytelniczka, załączając zdjęcia.

„Koło paczkomatu leży duża ilość pootwieranych paczek z etykietami, na których są imiona, nazwiska, numery telefonów, adresy. Paczki są rozdarte i zawartość jest wyciągnięta” pisze internautka, dodając: „Wydaje mi się, że jest to łamanie RODO”.

Paczkomat, o którym mowa, znajduje się przy ul. Gdańskiej 2 i należy do InPostu. Napisaliśmy do jego rzecznika, pytając o powyższe i o to, kto odpowiada za porządek w tym miejscu. Nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Gdy tam pojechaliśmy, sterta porozrzucanych i porozrywanych opakowań paczek nadal czekała na posprzątanie. Pracujące w pobliżu osoby, także klienci zabierający z paczkomatu swoje przesyłki, byli zgodni: to sprawa adresatów paczek. Niektórzy po wyjęciu ich ze schowka, od razu otwierają je, biorą zawartość, a opakowanie wyrzucają. I – jak widzieliśmy – do swoich danych mają niefrasobliwy stosunek.

Gdyby służby porządkowe chciały ukarać bałaganiarzy, to ich adresy były tam pod ręką. Były, bo otrzymaliśmy sygnał, że w końcu zapanował tam porządek.

Bożena Kuszela

fot.: internautka (1-2), Maciej Kuszela (3-6)

Poprzedni artykułRusza przetarg na dokumentację dla obwodnicy Stargardu w ciągu DK20 ​
Następny artykułMiejskim autobusem nad Miedwie – częściej i taniej  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj