Czas wakacji, lecz nie od COVID-19. Dzisiaj w Polsce 615 nowych zakażeń – to dobowy rekord

0

Zniesienie części obostrzeń oraz odwołanie przymusowej izolacji w domach nie kończy – formalnie nadal obowiązującego – stanu epidemii. Mimo to zdajemy się wypierać ze świadomości fakt ciągłej obecności wirusa SARS- CoV- 2. To błąd.

Świadczą o tym rekordowe statystyki zakażeń, odnotowywane w ciągu kilku ostatnich dni na terenie całego kraju. Dobowy rekord od początku pandemii padł dzisiaj – w Polsce potwierdzono 615 nowych przypadków.

Powiatowa Inspekcja Sanitarna w Stargardzie przypomina zatem mieszkańcom miasta i gmin powiatu o przestrzeganiu obowiązujących nadal zaleceń, które mogą ograniczyć ekspansję wirusa.

Według danych z 30 lipca br. w powiecie stargardzkim, od chwili ekspansji wirusa na początku marca, potwierdzono 46 zakażeń SARS- CoV- 2. Wyleczono 28 osób, 1 osoba zmarła. Kwarantanną objęto 224 osoby, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym – 10 osób.

Przypominamy: Maseczkę należy wciąż nosić w autobusie, tramwaju i pociągu. Obowiązek zasłaniania ust i nosa mamy także w urzędzie oraz innych budynkach użyteczności publicznej: banku, sklepie, galerii handlowej, w obrębie targu i na poczcie. Trzeba zachować dystans od innych, co najmniej 1,5 metra odległości w miejscach publicznych. Oczywiście należy często myć i dezynfekować ręce. Środki dezynfekcyjne dostępne są niemal w każdym publicznym miejscu – zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych. Zalecenia te obowiązują również w miejscach wakacyjnego wypoczynku. Warto o tym pamiętać mimo zmęczenia sytuacją i pokusy zapomnienia o rzeczywistości w cieniu pandemii.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykuł„Słoneczka” dla zachodniopomorskich brzdąców
Następny artykuł1 sierpnia – godzina „W”. Zatrzymaj się. Oddaj hołd powstańcom  


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj