Wyniki matur 2020 w powiecie – lepsze niż średnie wojewódzka i krajowa. Liderem – I LO

0

Znamy już oficjalne wyniki tegorocznych egzaminów dojrzałości. W skali kraju zdało 74 proc. maturzystów. Do poprawki zaplanowanej na 8 września przystąpi ok. 17 proc. z nich. Ponad 8 proc. absolwentów do matury podejdzie ponownie za rok.

Egzaminacyjna średnia dla Pomorza Zachodniego wyniosła 71 proc. Na tym tle wyniki szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Stargardzki, są całkiem dobre.

Trzeba przypomnieć, że tegoroczne matury odbywały się w warunkach pandemii. Już samo przesunięcie terminu egzaminów dezorganizowało uczniom plany, m.in. związane z dalszym kształceniem. Do tego dochodził maturalny stres oraz lęk i niepewność czasów koronawirusa.

Mimo tego sześć szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu osiągnęło wyniki godne uznania – także na tle regionu. Liderem tabeli, jak co roku, okazało się I Liceum Ogólnokształcące, które dodatkowo poprawiło swą średnią w odniesieniu do ubiegłorocznych danych, osiągając poziom zdawalności rzędu 98,9 proc. W I LO matury nie zaliczyły jedynie dwie osoby, które spróbują zdać ją we wrześniu. Swoją średnią poprawiło także II LO, gdzie maturę zaliczyło 81,02 proc. absolwentów, przy czym 26 osób nie zdało jej, z czego 21 uczniów czeka wrześniowa poprawka.

Podkreślmy: średnia krajowa dla liceów – 81,1 proc., średnia dla liceów w Zachodniopomorskiem – 76 proc.

W porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowano pogorszenie wyników w technikach. I tak średnia dla Zespołu Szkół nr 1 wyniosła blisko 62 proc. ogółu zdających egzaminy maturalne. Matury nie zaliczyło tu 54 absolwentów, spośród których 22 osoby będą poprawiać maturę. Najlepiej poradzili sobie absolwenci techników o specjalnościach: technik informatyk i technik elektryk.

Z kolei Zespół Szkół nr 2 może pochwalić się średnią zdawalnością na poziomie ponad 66 proc. Spośród 37 absolwentów, którzy nie zaliczyli matury, egzamin poprawkowy czeka 28 z nich. W szkole tej najlepsze wyniki odnotowano wśród maturzystów techników o specjalnościach: hotelarstwo, informatyka i logistyka.

Ubiegłoroczną średnią utrzymał natomiast Zespół Szkół Budowlano- Technicznych z wynikiem ponad 42 proc. Na tym tle zaskakująco – wobec ubiegłorocznych, korzystnych wyników (ze średnią blisko 75 proc.) – wygląda poziom osiągnięty przez Zespół Szkół nr 5, gdzie zdawalność wyniosła prawie 27 proc.

Podkreślmy: średnia krajowa dla techników – 62,2 proc., średnia dla techników w Zachodniopomorskiem – 62 proc.

Podsumowując wyniki osiągnięte przez wszystkie szkoły ponadpodstawowe, Powiat Stargardzki może pochwalić się średnią 75,44 proc. ogółu zdanych egzaminów maturalnych. Jest ona lepsza od średniej wojewódzkiej – 71 proc., i krajowej – 74 proc.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułWakacyjne remonty i inwestycje w szkołach za 930 tys. zł
Następny artykułILF 2020. Cztery Złote Rybki rozdane


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj