Święto Niepodległości 2020. Kwiaty i znicze w imieniu mieszkańców

0

Skromnie, ale godnie, obchodzono w Stargardzie 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przedstawiciele władz samorządowych i służb mundurowych złożyli kwiaty pod pomnikiem Stargardzianie Ojczyźnie – w setną rocznicę odzyskania niepodległości.

– Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości z oczywistych powodów wyglądało inaczej. Wiem, że wielu stargardzian chciało – jak co roku – włączyć się w jego obchody. Również w ich imieniu – tych mieszkańców, którzy nie mogli jak zwykle przyjść na Rynek Staromiejski albo do kolegiaty – z panią prezydent Ewą Sową złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Stargardzianie Ojczyźnie. To nasz wspólny gest pamięci o wszystkich znanych nam, ale i bezimiennych bohaterach, dzięki którym wspominamy dziś, co wydarzyło się 11 listopada 1918 r. – mówi prezydent Rafał Zając.

Kwiaty złożyli też: delegacja Garnizonu Stargard, starosta stargardzki Iwona Wiśniewska wraz z wicestarostą Łukaszem Wilkoszem, wójt gminy Stargard Jerzy Makowski, proboszcz parafii pw. NMP ks. dr Janusz Posadzy.

W wąskim gronie, z zachowaniem wytycznych służb sanitarnych, w kolegiacie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Modlono się o to, aby Polska nadal była dobrym miejscem dla rozwoju każdego obywatela.

Stargardzkie Centrum Kultury zorganizowało prawie godzinny koncert „Narodowe śpiewanie”. Wydarzenie można było śledzić online. Do tej pory zobaczyło je blisko 1000 osób. Na dużej scenie SCK wystąpili: Grupa De Facto, Tercet Aveira, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 i Artyści Sceny Art Cafe. Koncert ze znanymi, ale i mniej popularnymi pieśniami i piosenkami patriotycznymi jest wciąż dostępny tutaj. Wydarzenie wyreżyserowała Celina Gładysz.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot.: Dagmara Ładniak/Starostwo w Stargardzie, UM w Stargardzie

Poprzedni artykułSkładowa bez przejazdu pod wiaduktem
Następny artykułChryzantemy – nie tylko złociste – zdobią Stargard


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj