„Pomorze Zachodnie – bezpieczna edukacja”. Sprzęt i materiały sanitarne trafiają już do szkół

0

Ozonatory, bezdotykowe dozowniki i termometry, lampy wirusobójcze – niewątpliwie najbliższe miesiące będą bezpieczne dla uczniów i nauczycieli w jednostkach prowadzonych przez samorząd powiatu. Są już pierwsze dostawy sprzętu i materiałów sanitarnych, kupionych dzięki dofinansowaniu unijnemu na zapobieganie skutkom pandemii COVID- 19 w szkołach i placówkach oświatowych.

Powiat Stargardzki otrzymał finansowe wsparcie za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego WZ. Grant w wysokości ponad 480 tys., zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego. Został przyznany w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – bezpieczna edukacja”.

Dofinansowanie z UE pozwoliło na kupno maseczek, przyłbic, płynów dezynfekcyjnych oraz innych środków ochrony sanitarno-epidemiologicznej, np. takich jak wiszące i stojące bezdotykowe dozowniki płynów dezynfekcyjnych. Zostaną one zainstalowane przy wejściach do klas i budynków szkół, a także w pomieszczeniach WC.

Z przyznanej kwoty 480 tys. zł unijnego grantu, Powiat Stargardzki kupi również termometry bezdotykowe oraz pokryje koszty adaptacji pomieszczeń na izolatoria dla osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, w prowadzonych przez siebie jednostkach. szkołach i placówkach oświatowych.

Dotacja umożliwi też kupno specjalistycznych środków czyszcząco-piorących i ozonatorów do dezynfekcji pomieszczeń. Na liście zakupów ujęto również przenośne lampy wirusobójcze, przydatne przy utrzymaniu i dezynfekcji klas, szkolnych izolatoriów i gabinetów pielęgniarek.

Z finansowego wsparcia walki ze skutkami pandemii skorzysta osiem placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Stargardzki: oba licea ogólnokształcące, zespoły szkół, Bursa Szkolna oraz Szkoła Podstawowa Specjalna.

Po zawieszeniu nauki stacjonarnej, funkcję magazynu dla przywożonego sprzętu i środków sanitarnych pełnią pomieszczenia sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 (fot.), pełniącego teraz rolę tymczasowego „centrum logistycznego” w dystrybucji materiałów, przydzielanych kolejnym szkołom i placówkom oświatowym powiatu.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułKoronawirus. Rekordowa liczba zakażeń w powiecie stargardzkim
Następny artykułSARL nadal pożycza pieniądze


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj