MOPS pomaga już przed zimą

0

Jesień i zima to trudny czas szczególnie dla osób z niepełnosprawnościami, samotnych seniorów, a także bezdomnych stargardzian. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dociera ze wsparciem tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne.

W tym sezonie 200 rodzin skorzystało z pomocy w zakupie opału. Na ten cel MOPS przeznaczył ponad 60 tys. zł. Dzięki temu osoby starsze i z niepełnosprawnościami zostały zabezpieczone przed chłodem. Od początku roku z różnych form pomocy społecznej skorzystały łącznie 1462 rodziny. 184 stargardzian objęto wsparciem w formie usług opiekuńczych. MOPS sfinansował także pobyt 165 osób w domach pomocy społecznej.​

W okresie jesienno-zimowym pracownicy socjalni częściej odwiedzają swoich podopiecznych. W tym roku udzielają też dodatkowego wsparcia w związku z pandemią koronawirusa. Pomagają samotnym seniorom w załatwieniu codziennych spraw i przekazują aktualne informacje i zalecenia. Sprawdzają także sygnały dotyczące kolejnych stargardzian, którzy mogą potrzebować opieki.

Co roku przed zimą szczególną uwagę zwraca się na osoby bezdomne. Pomoc oferowana w Stargardzie jest szeroka – działają schroniska, noclegownia i ogrzewalnia. W jadłodajni wydawane są ciepłe posiłki. Bezpośredniej pomocy udziela Straż Miejska, Policja, Straż Ochrony Kolei, a także pracownicy socjalni MOPS i streetworkerzy Caritas. Ważna jest również współpraca z mieszkańcami, którzy zgłaszają miejsca pobytu osób bezdomnych. Dzięki temu  można szybciej dotrzeć do nich z niezbędną pomocą.

800 170 010 z telefonów stacjonarnych lub 696 031 168 z komórkowych – to numery bezpłatnej infolinii na rzecz osób bezdomnych. Można również poinformować bezpośrednio pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stargardzie, tel. 91 578 45 83.

(r) – źródło: UM w Stargardzie

fot. pexels.com

Poprzedni artykułKoronawirus w Polsce. Najwięcej zgonów od początku pandemii
Następny artykułZdobądź pieniądze na ekologiczne ogrzewanie


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj