Uwaga na oszustów w internecie

0

Coraz chętniej, nie wychodząc z domu, kupujemy oraz sprzedajemy przez internet. W taki sposób możemy zamówić, albo zbyć dowolny produkt. Niestety, kupując w sieci, musimy pamiętać, że internet to również miejsce, gdzie w różnych formach działają oszuści.

– Tym razem oszuści polują na osoby zamieszczające ogłoszenia na znanym portalu. Chcąc sprzedać jakikolwiek przedmiot, wystawiamy ogłoszenie. Po niedługim czasie otrzymujemy wiadomość na komunikator, w której „zainteresowany” kupnem naszego przedmiotu pyta o niego, a także o możliwość płatności za pośrednictwem portalu – informuje podkom. Krzysztof Wojsznarowicz ze stargardzkiej komendy policji. – Gdy zaakceptujemy tę formę zapłaty za towar, na telefon otrzymamy wiadomość z linkiem, po kliknięciu którego rzekomo możemy odebrać wpłacone pieniądze. Podstawiony serwis służy do wyłudzenia danych z karty płatniczej.

Niestety, po kliknięciu linku oszuści mają dostęp do naszego konta, a co się z tym wiąże, dokonują wypłaty znajdujących się na nim środków.

Nie dajmy się oszukać. Zachowajmy czujność. Warto o tym pamiętać – bez względu na to, czy jest się sprzedającym, czy kupującym.

(r)

Poprzedni artykułZmarł kpt. Jan Hondra – żołnierz AK, Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata
Następny artykułZłota Paulina w przełajach – prowadziła od początku


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj