Wyślij kartkę świąteczną z życzeniami do pensjonariuszy DPS w Dolicach

0

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Dolicach, najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem, już od kilu miesięcy zmagają się z pandemią. Po wprowadzeniu ostrych  wymogów bezpieczeństwa sanitarnego, pozbawieni zostali bezpośrednich wizyt swoich bliskich. Mają też mniej spotkań i zajęć służących terapii oraz wzajemnej integracji. W takich warunkach nadchodzące święta mogą okazać się dla nich emocjonalnie wyjątkowo trudne. Stąd akcja pod hasłem: „Napisz list z życzeniami do mieszkańca DPS Dolice”.

Do udziału w akcji zaprasza Gminne Centrum Kultury w Dolicach – inicjator przedsięwzięcia, którego celem jest wsparcie pensjonariuszy DPS, odizolowanych od otoczenia. List lub kartkę świąteczną nadsyłać mogą nie tylko mieszkańcy gminy Dolice. Starosta stargardzki Iwona Wiśniewska także zachęca mieszkańców powiatu, by odpowiedzieli na apel GCK, dzieląc się  życzeniami z podopiecznymi dolickiego domu.

Jak przypominają organizatorzy na facebookowym profilu GCK, Dom Pomocy Społecznej w Dolicach jest zamknięty dla odwiedzających. Obok podopiecznych pozbawionych – z powodu pandemii – możliwości kontaktu ze swoimi rodzinami, są również i tacy, którzy od lat nie mają żadnego kontaktu z bliskimi. Większość mieszkanek i mieszkańców nie dysponuje własnym komputerem, ani telefonem. Dlatego ważna jest dla nich tradycyjna korespondencja – listy i świąteczne kartki, przywołujące wspomnienia dawnych czasów.

Niejednokrotnie okazywało się, że najskromniejsze nawet słowo pełne ciepła i życzliwości ma duże znacznie, zwłaszcza w przedświątecznym czasie upływającym pod znakiem rygorów stanu epidemii. Centrum Kultury w Dolicach zachęca więc, by podzielić się tym dobrym słowem na święta, szczególnie z tymi, którzy teraz najbardziej go potrzebują.

Mieszkańcy Dolic mogą napisać kartkę lub list z życzeniami, następnie wrzucić ją do specjalnej skrzynki listowej, umieszczonej przed  wejściem do GCK Dolice. Można również wysłać maila z życzeniami na adres: http://[email protected]  lub http://[email protected].

Inicjatorzy akcji wydrukują wszystkie otrzymane maile, przekazując je razem z nadesłanymi kartkami podopiecznym DPS – jeszcze przed świętami.

Do dzielenia się wzajemnie słowem, które przynosi ulgę w osamotnieniu czy izolacji, zapraszają również Izabela Betler – dyrektor Gminnego Centrum Kultury, oraz Ewa Danicka – dyrektor dolickiego DPS.

(r), fot. – źródło: Starostwo w Stargardzie

Poprzedni artykułZwycięzców. Piesi mają wygodniej
Następny artykułZbadaj się za darmo


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj