Pamięć zamknięta w kapsule – dla przyszłych stargardzian

0

Ważny dzień dla naszego miasta. Kapsuła czasu z wyjątkowymi pamiątkami została umieszczona w kolegiacie NMP Królowej Świata. To jeden z elementów uczczenia 777. urodzin Stargardu. Za kilkadziesiąt, a może nawet kilkaset lat otworzą ją przyszli mieszkańcy. Zobaczą, jak żyliśmy w 2020 r. Do kapsuły trafiły zdjęcia, prace plastyczne, filmy, a także „Stargardzki Informator Samorządowy”.

– Wybór miejsca na kapsułę jest nieprzypadkowy. Kolegiata wielokrotnie zaskakiwała nas niezwykłymi pamiątkami z przeszłości. Dostarczały one bezcennej wiedzy o Stargardzie na przestrzeni wieków. Nasz Pomnik Historii jest wyjątkowy pod wieloma względami – a teraz przechodzi kompleksową modernizację. Z pewnością już niedługo na nowo zachwyci mieszkańców i przyciągnie do Stargardu turystów. Kto wie, może zamontowana dziś kapsuła kiedyś dostarczy też wiedzy o naszym mieście z 2020 r. – mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Szczelnie zamknięty metalowy pojemnik został umieszczony w krypcie Petera Gröninga – miejscu pochówku wybitnego XVII-wiecznego burmistrza naszego miasta. Tam będzie czekał na ponowne otwarcie. W środku znalazły się pamiątki ze współczesnego Stargardu. Z okazji 777. urodzin miasta najmłodsi mieszkańcy przygotowali rysunkowe prezenty. Są też filmy i fotografie z miejskiego kalendarza na 2021 r. Coś od siebie dodał również prezydent Rafał Zając, który umieścił w kapsule wieczne pióro. Z kolei o codziennych sprawach poinformuje przyszłe pokolenia kilka tegorocznych wydań SIS.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułMPK. Sylwester bez działających biletomatów
Następny artykułSportowe współzawodnictwo szkół – z ograniczeniami


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj