Błękitni Stargard. Gotowi do rundy rewanżowej

0

Błękitni rozpoczynają bój o ligowe punkty w ramach rundy wiosennej. Tradycyjnie przed wznowieniem rozgrywek klub zorganizował konferencję, podczas której m.in. podsumował przygotowania i poinformował o zmianach kadrowych.

Cel – pozostać w II lidze

Runda jesienna w wykonaniu Błękitnych nie należała do najlepszych. Zespół przejęty po Adamie Topolskim przez Tomasza Grzegorczyka grał w kratkę i balansował nad strefą spadkową, gdzie też zakończył poprzedni rok. Nic zatem dziwnego, że priorytetem jest utrzymanie Błękitnych w II lidze, o czym już na wstępie powiedział prezes Robert Gajda: – Sytuacja finansowa klubu jest dobra. Po rundzie jesiennej tego sezonu my, jako zarząd, trenerzy i zawodnicy nie byliśmy zadowoleni z wyników i z gry, a przede wszystkim niezadowoleni byli kibice naszego klubu. Dlatego postanowiliśmy spotkać się kilkukrotnie ze sztabem trenerskim i wzmocnić zespół. Praktycznie tylko jeden transfer nie doszedł do skutku. Myślę, że nasza kadra w tym momencie pozwala nam bardzo realnie myśleć o celu, jakim jest utrzymanie.

Wyniki sparingów najmniej ważne

W ramach przygotowań do rundy wiosennej Błękitni trenowali na własnym obiektach, odbyli tygodniowy obóz w Rewalu, jak również rozegrali kilka sparingów. Na tle głównie III-ligowych zespołów stargardzianie nie zawsze pokazali się z dobrej strony, ale, jak zapewnia trener Tomasz Grzegorczyk, sztab szkoleniowy nie przywiązywał uwagi do tych wyników: – Runda rewanżowa zawsze jest rundą trochę cięższą, bardziej intensywną. Dochodzą kartki, kontuzje, dlatego kadra pierwszego zespołu została wzmocniona. Okres przygotowawczy był bardzo intensywny, trenowaliśmy praktycznie codziennie. Nam chodziło o to, aby w jego pierwszym etapie przyjrzeć się całej kadrze, którą mamy do dyspozycji, przetestować różne ustawienia i systemy, w których możemy występować na wiosnę. Dodatkowo daliśmy młodym zawodnikom szansę zaprezentowania swoich umiejętności. Dla nas najważniejszy jest wynik w lidze.

Aż dziewięciu nowych zawodników

W ostatnich latach, czy to przed sezonem, czy między rundami dochodziło do roszad w kadrze. Nigdy jednak tak dużych przetasowań nie było w okresie zimowym. Drużynę zasiliło aż dziewięciu zawodników, których zaprezentował drugi trener Jarosław Piskorz:

– Adrian Kwiatkowski, stary-nowy zawodnik, który był u nas, pokazał się z dobrej strony, dostał lepsze oferty, a teraz wrócił. Skrzydłowy.

– Bartosz Boniecki – był ostatnio w Arce Gdynia, wrócił do Pogoni Szczecin, skąd został wypożyczony do nas. Zawodnik młody, rozwojowy.

– Jan Andrzejewski – grał w Chojniczance, wcześniej przez sześć sezonów w juniorach Lecha Poznań; w Elanie Toruń grał bardzo dobrze na prawej i lewej obronie.

– Maciej Ziniewicz – bramkarz, który pokazał się z dobrej strony w meczu rezerw, gdy Błękitni II grali z Wieżą Postomino.

– Tobiasz Weinzettel – przyszedł z Odry Opole, był też w Wiśle Kraków i myślę, że doświadczenie, które potrzebne jest nam z tyłu, to Tobiasz nam zapewni.

– Daniel Wajsak – przyszedł z Pohala Nowy Targ, ale też miał przygodę w Górniku Zabrze. Środkowy obrońca, który pomoże zabezpieczyć nam tyły.

– Gracjan Groński – wrócił z Kluczevii, gdzie był na wypożyczeniu.

– Bartłomiej Mruk – przyszedł do nas na wypożyczenie z Pogoni Szczecin, jest reprezentantem młodzieżowym Polski.

– Kamil Walków – który przyszedł z Pogoni Siedlce, wrócił na stare śmieci, bo grał wcześniej w Dębnie, Gryfinie, w Świcie Skolwin. Dobrze prezentował się w ataku.

Kadra w komplecie, na początek dwa mecze u siebie

Pierwszy gwizdek w meczu o ligowe punkty zabrzmi przy Ceglanej już jutro. O godz. 13 Błękitni rozpoczną bój ze Śląskiem II Wrocław. Następnie 6 marca (sobota) podejmą KKS Kalisz.

Cała kadra na rundę wiosenną prezentuje się następująco:

Bramkarze: Tobiasz Weinzettel, Dominik Sasiak, Maciej Ziniewicz, Daniel Stereńczak

Obrońcy: Hubert Krawczun, Jakub Ostrowski, Krystian Kujawa, Aleksander Theus, Jakub Sawczak, Jan Andrzejewski, Bartosz Sitkowski, Błażej Klimek, Paweł Pelikan, Daniel Wajsak, Gracjan Groński, Barłomiej Mruk

Pomocnicy: Dawid Polkowski, Filip Karmański, Michał Cywiński, Mateusz Bochnak, Bartosz Boniecki, Oskar Ryk, Błażej Starzycki, Tomasz Kaczmarek, Adrian Kwiatkowski, Dominik Lis

Napastnicy: Damian Niedojad, Przemysław Brzeziański, Kamil Walków

tekst, fot. Marcin Kaczan 

Poprzedni artykułJest umowa na ścieżki rowerowe
Następny artykułKoncert „Znani stargardzianie kobietom”


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj