Jest umowa na ścieżki rowerowe

0

Prezydent Rafał Zając podpisał z marszałkiem Olgierdem Geblewiczem umowę na dofinansowanie budowy kolejnych 2 km ścieżek dla rowerzystów. Nowe trasy powstaną wzdłuż ul. Barnima, ul. Spokojnej, ul. Nasiennej i ul. Armii Krajowej. Stargard pozyskał na ten cel 9,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

– To sformalizowanie projektu, którego realizacja już częściowo się rozpoczęła. Wzdłuż ul. Spokojnej trwa budowa ścieżki. Przed nami kolejne inwestycje w różnych częściach miasta. Wkrótce będziemy mogli jeszcze bezpieczniej i wygodniej poruszać się po Stargardzie na rowerze – mówi prezydent Rafał Zając.

Wartość całego projektu to ponad 12,3 mln zł. Nowe ścieżki rowerowe powstaną wzdłuż ul. Barnima, ul. Nasiennej i ul. Spokojnej – każda o długości ok. 600 m oraz przy ul. Armii Krajowej – prawie 400 m długości. Dzięki temu wygodnie i bezpiecznie dojedziemy jednośladem np. na dworzec PKP, a także na cmentarze. Kolejna ścieżka pojawi się na os. Pyrzyckim oraz w Stargardzkim Parku Przemysłowym. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, te rowerowe inwestycje powinny się zakończyć w 2023 r.

W Stargardzie jest już ponad 28 km dróg rowerowych. Po dodaniu do nich ścieżek innych zarządców, mieszkańcy mają do dyspozycji niemal 40 km tras. Rowerzyści mogą też korzystać ze specjalnych pasów na ulicach – są one wyznaczane tam, gdzie nie ma możliwości budowy osobnej ścieżki. Takie rozwiązanie jest na ul. J. Piłsudskiego i ul. Bogusława IV. Z kolei w niektórych miejscach można jeździć rowerem po chodniku – m.in. wzdłuż ul. S. Wyszyńskiego i ul. Wojska Polskiego.

(r), fot. – źródło: UM w Stargardzie

Poprzedni artykułBłękitni Stargard. Runda wiosenna z nowymi zawodnikami
Następny artykułBłękitni Stargard. Gotowi do rundy rewanżowej


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj