Medale za pół wieku miłości

0

W tym roku 69 par otrzyma medale za długoletnie pożycie małżeńskie. To wyróżnienie przyznawane osobom, które są razem od 50 lub więcej lat. W Stargardzie pamiątkowe odznaczenia, nadawane przez Prezydenta RP, wręcza jubilatom prezydent Rafał Zając. Odebrało je już kilkadziesiąt osób.

– Serdecznie gratuluję Państwu tego wyjątkowego jubileuszu. To nie tylko Wasze święto, ale także uroczysta chwila w życiu Waszych rodzin i ważne wydarzenie dla Stargardu. W dzisiejszych czasach szczególnie potrzebujemy autorytetów. Poprzez budowanie tak trwałych związków małżeńskich jesteście właśnie takimi punktami odniesienia – dla bliskich, sąsiadów, znajomych i wszystkich stargardzian – mówił prezydent Rafał Zając.

Prezydent podkreślił również, jak wiele jubilaci wnieśli w lokalną społeczność.

– Życie przynosi wiele radości, ale zapewne macie za sobą również te trudne chwile. Udowadniacie, że można je przetrwać w oparciu o miłość, o system wartości i zasady. Dziękuję za to, że wnieśliście wkład nie tylko w Wasze rodziny, ale także w budowanie Stargardu. To również dzięki Waszemu wysiłkowi nasze miasto może się dalej rozwijać. Życzę Państwu wielu kolejnych lat w zdrowiu, radości i satysfakcji – dodał prezydent.

Jak informuje magistrat, w ciągu kilku najbliższych dni medale będą odbierać kolejne pary. To w sumie prawie 140 osób. Rekordziści są razem już od 66 lat – pobrali się w 1955 r. Choć jubilaci brali śluby w różnych miastach, teraz wszyscy mieszkają w Stargardzie.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że spotkania z prezydentem odbywają się w nieco zmienionej formie. Nadal jednak są to chwile pełne emocji i – nierzadko – wzruszeń.

Ważną pamiątką z takiego wydarzenia są publikowane poniżej zdjęcia jubilatów. Ich galeria będzie na bieżąco uzupełniana aż do piątku (19.03.).

Cały czas można też składać wnioski o przyznanie medali za długoletnie pożycie małżeńskie dla par, które pobrały się w 1971 r. lub wcześniej, ale dotychczas nie zostały wyróżnione. Dokumenty są również przyjmowane w imieniu jubilatów. Szczegółowe informacje tutaj.

(r)

fot. Paweł Bieg

Poprzedni artykułPrzebudowa drogi w Kunowie. Zadbali o budki lęgowe dla ptaków. Nietoperze też nie ucierpią
Następny artykułWyjeżdżali do pożarów średnio co 12 godzin. Stargardzcy strażacy podsumowali 2020 rok


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj