Błękitni Stargard. Punkt nad strefą spadkową

0

Podopieczni Adama Topolskiego zanotowali wyjazdową porażkę z Bytovią Bytów. Przy innych niekorzystnych wynikach, przewaga Błękitnych nad strefą spadkową stopniała do zaledwie jednego punktu.

Mecz bez historii. Bytovia zdominowała Błękitnych, choć po pierwszej połowie prowadziła 1:0, co mogło dawać jakieś nadzieje stargardzianom. Po zmianie stron gospodarze dołożyli jeszcze dwa gole, a Błękitni odpowiedzieli dopiero w 90. minucie honorowym trafieniem Michała Cywińskiego.

Podczas gdy stargardzcy piłkarze zanotowali porażkę, cenny punkt wyjazdowy wywalczyła Olimpia Elbląg (z Chojniczanką Chojnice 0:0), a zwycięstwo u siebie odniósł Hutnik Kraków (z Pogonią Siedlce 2:1).

Błękitni zajmują w tabeli 15. miejsce z dorobkiem 22 punktów. Po 21 oczek mają Olimpia Elbląg i Lech II Poznań, przy czym to rezerwy Lecha otwierają strefę spadkową, ale w porównaniu do sąsiadujących drużyn mają rozegrany jeden mecz mniej. 18. Hutnik Kraków ma 20 punktów, a ostatni Znicz Pruszków – 17. Jak widać zatem, każde potknięcie Błękitnych może sporo kosztować i mieć decydujący wpływ na ostateczny kształt tabeli.

A w najbliższą sobotę podopiecznym Adama Topolskiego nie będzie łatwo polepszyć swojej sytuacji, bowiem podejmują trzeci zespół, Chojniczankę Chojnice. Początek spotkania o godz.13.

Poprzedni artykułPomocna rozmowa ze specjalistą. Regionalny Punkt Doradczy zaprasza