Ze wsparcia na likwidację nieekologicznych pieców skorzystało już 100 stargardzian

0

Cały czas przyjmowane są zgłoszenia do Zachodniopomorskiego Programu Antysmogowego. To szansa na zdobycie 7,5 tys. zł dofinansowania. Z takiego wsparcia skorzystało już 100 stargardzian. Pieniądze zostały przeznaczone na wymianę starych, nieekologicznych pieców na nowsze albo podłączenie do sieci ciepłowniczej. Dzięki temu poprawia się jakość powietrza w całym mieście.

Jak informuje urząd miejski, projekt trwa aż do 2023 r. lub do wyczerpania środków. Jesteśmy na półmetku – na stargardzian czeka jeszcze około 100 grantów. Każdy z nich ma wartość 7,5 tys. zł. Aby starać się o takie dofinansowanie, nie można rozpocząć inwestycji przed zgłoszeniem i podpisaniem umowy. Kolejny warunek to określenie efektywności energetycznej budynku lub lokalu mieszkalnego. Brak takiego świadectwa nie dyskwalifikuje wniosku – miasto może zlecić wykonanie dokumentu na własny koszt. Dodatkowo nieruchomość musi znajdować się w Stargardzie, a wnioski przyjmowane są tylko od osób fizycznych. Szczegółowe zasady udziału w ZPA i wnioski do pobrania są tutaj.

Pieniądze z programu są przeznaczane na likwidację pieców na paliwo stałe i przede wszystkim – podłączenie do sieci miejskiej. Jeżeli to niemożliwe, inną opcją jest ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe oraz oparte na odnawialnych źródłach energii. Ostatecznie można również zainwestować w zakup pieca zasilanego paliwem o niskiej emisyjności.

W razie dodatkowych pytań warto zadzwonić – tel. 91 578 38 44, 91 578 40 15 lub napisać e-mail: [email protected], [email protected]. Wypełnione dokumenty trzeba dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego – osobiście lub pocztą.

(r)

fot. Bożena Kuszela/archiwum

Poprzedni artykułStraż miejska usuwa wraki
Następny artykułŚwięto Książek i Kwiatów z senyerą


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj