Będzie jaśniej na Warownej

0

21 ledowych lamp oświetli ul. Warowną. To miejsce chętnie odwiedzane przez wielu stargardzian, korzystających z oferty tamtejszych restauracji i odpoczywających w parku Chrobrego. Nowe latarnie pojawią się na odcinku od ul. B. Chrobrego do ul. Mieszka I. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo zarówno pieszych, jak i kierowców.

W ramach inwestycji zdemontowane zostaną istniejące lampy. Wzdłuż całej ul. Warownej pojawią się nowe słupy oświetleniowe z energooszczędnymi oprawami led. To rozwiązanie wykorzystywane jest w różnych częściach miasta. Takie lampy dają mocne światło, pobierając niewiele prądu. Ledowe latarnie oświetlają już zarówno parki, jak i ulice – w centrum Stargardu, ale też na jego obrzeżach. Koszt prac na ul. Warownej to prawie 220 tys. zł. Wszystko powinno być gotowe w tym roku.

W całym Stargardzie inwestuje się w oświetlenie. Jeszcze w wakacje ma się zacząć montaż kilkudziesięciu nowych latarń przy ul. J. Śniadeckiego, ul. S. Witkiewicza i ul. Sadowej. W trzech lokalizacjach staną w sumie aż 53 słupy. Doświetlane też są kolejne przejścia dla pieszych. Jaśniej i bezpieczniej jest już m.in. na pasach ul. B. Krzywoustego, os. Lotniska i w ciągu pieszo-rowerowym w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Niedługo dodatkowe lampy pojawią się też na przejściach wzdłuż ul. S. Czarnieckiego.

(r), fot. UM w Stargardzie 

Poprzedni artykułPGE Spójnia Stargard. Budują zespół na nowy sezon
Następny artykułSBO 2022. Można zgłaszać propozycje


Zanim dodasz komentarz – zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj